Apple En Çok Kullanılan Emojiyi Açıkladı

Bugün Apple tarafından paylaşılan bir raporda İngilizce konuşan ABD vatandaşları arasındaki en popüler emoji açıklandı. iOS ve Mac işletim sistemi kullanan kişilere göre bir istatistik çıkaran Apple, sevinç gözyaşları döken emojinin en çok kullanıldığını belirtti.

Dünya genelinde mesajlaşırken bolca kullanılan emojiler, duygu belirtmek adına kullanıldığını biliyoruz. Ancak hangi emojinin ne kadar popüler olduğunu merak eden Apple, kendi kullanıcılarını baz alarak bir rapor hazırlama gereği duymuş. "iOS ve Mac kullanıcılarının en çok kullandığı 11 emoji" adıyla bir grafik paylaşan şirket, birçok kişinin düşüncelerini de ters köşe yapmayı başarmış durumda. Çünkü kullanıcılar, mesajlaşma sırasında en çok dişlerini göstererek gülen emoji kullanılıyor diye düşünülüyordu. Ancak sıralamaya baktığımızda bu emojiyi göremiyoruz. Ayrıca bu listedeki kullanım sayısının sadece İngilizce konuşan ABD vatandaşlarının arasında yapıldığını, hatta sadece iOS ve Mac kullanıcıları arasından seçildiğini unutmamak gerekiyor.

Ayrıca Listenin ikinci sırasında kırmızı kalp yer alıyorken, üçüncü sırada da yüksek sesle ağlayan emoji boy gösteriyor.

Bunlara ek olarak iOS 11.1'in yayınlanmasıyla toplamda 70 tane yeni emojiyi kullanıcılara sunan Apple, kullanıcılara her zaman daha fazla seçenek sunmak istiyor. Hatta "animoji" özelliğini de bu amaçla tasarladıklarını dile getirmişlerdi.

YORUMLAR