Apple Etkinliğinde Gösterilen Videolar

Apple Etkinliğinde Gösterilen Videolar

Apple, dün akşam saatlerinde gerçekleştirilen WWDC 2017 etkinliğinde yeni masaüstü işletim sistemi MacOS High Sierra'yı, yeni mobil işletim sistemi iOS 11'i, yeni akıllı saat işletim sistemi WatchOS 4'ü, yeni bilgisayarı iMac Pro'yu, yeni iPad Pro'yu ve yeni akıllı hoparlörü HomePod'u resmi olarak tanıttı.

Apple'ın bu etkinliği hem donanımsal hem de yazılımsal anlamda dolu dolu geçirdiğini söyleyebiliriz. Yeni bir iPhone modeli tanıtılmasa da tanıtılan diğer cihazlar ve işletim sistemleri bu boşluğu doldurmaya yetiyor. WWDC 2017 etkinliğinde farklı videolar gösterildi ve bu videolarda tanıtılan cihazların yetenekleri sergilendi. İşte bu yazımızda bu videoları listeleyecek ve cihazların özelliklerini daha net görmenize yardımcı olacağız.

Yeni iPad Pro

Yeni iPad Pro için 3 farklı video paylaşıldı. Yukarıdaki video yeni iPad Pro'nun günlük kullanımını ve genel yeteneklerini bize sergiliyor.

İkinci iPad Pro videosunda ise yeni iPad Pro'nun işlem gücüne vurgu yapılıyor ve tablet bir bilgisayarla kıyaslanıyor.

Son video ise tabletin çok yönlülüğüne vurgu yapıyor. Tabletle yazı yazabileceğinizin, not alabileceğinizin ve aynı anda birden fazla iş yapabileceğinizin altı çiziliyor.

Yeni iMac Pro

Yeni iMac Pro yukarıdaki video ile resmi olarak tanıtılmıştı. Bu video detaylara girmiyor ve bize sadece yeni iMac Pro'nun nasıl göründüğünü anlatıyordu.

Asıl bomba ise yukarıdaki video ile patlatılmıştı. Bu video bize yeni iMac Pro'nun donanımsal özelliklerini listelemişti. 18 çekirdekli Xeon işlemci, Radeon Pro Vega ekran kartı, 5K çözünürlüklü Retina ekran, 6 TB SSD, 128 GB RAM gibi özellikler aklımızı başımızdan alıyordu.

HomePod

Apple'ın akıllı hoparlörü HomePod'u resmi olarak duyuran yukarıdaki videoda bu hoparlörün Siri desteğine sahip olduğu vurgulanmaktaydı. Hoparlörün tasarımı ve çıkış tarihi de videoda dikkat çeken diğer noktalardı.

Yeni iPad Pro Türkiye Fiyatı Belli Oldu

YORUMLAR