Apple Etkinliğindeki Fiyaskonun Faturası Personele Kesildi

Apple Etkinliğindeki Fiyaskonun Faturası Personele Kesildi

Apple’ın geçtiğimiz gün düzenlenen etkinliğinde kuşkusuz en merak edilen şey iPhone X’ti. Alışılmış iPhone’un dışına çıkan bu modeli tanıtmaksa Apple Başkan Yardımcısı Craig Federighi’ye verilmişti. Apple’ın yepyeni özelliği, yüz tanıma sistemi Face ID’nin tanıtılması esnasında enteresan bir aksilik gerçekleşti ve telefonun kilidi açılmadı.

Kimileri için nazar boncuğu, kimilerine göreyse büyük bir fiyasko olan bu an için, Dünyaca ünlü teknoloji firmasından açıklama gecikmedi.

Suçlu Personel!

Yahoo’ya açıklama yapan Apple sözcüleri, tanıtım öncesi sahne arkasında çok fazla kişi tarafından kurcalanan telefonun hatalı giriş sebebiyle şifre istediği, bu sebeple sahnede Craig’in yüzünü tanımaya bile çalışmadığını savundular. iPhone kullanıcıları bilir, bu özellik parmak izi için de geçerlidir. Eğer çok sayıda yanlış parmak telefonu açmaya çalışırsa sistem numaralardan oluşan şifreyi ister ve parmak izini okuması için telefonun açılıp yeniden kilitlenmesi gerekir.

Kısacası Apple’ın ardına saklandığı durum oldukça inanılası. Ama burada can sıkıcı olan şey telefonun Craig’in yüzünü tanımamış olması değil. Koskoca Apple’ın milyonların izlediği bir yayın karşısında böyle bir hatanın yaşanmasına izin vermesi. Zaten başlı başına beklenileni karşılamayan bir festivalde, asıl beklenilen grubun solistinin kayıp düşmesi gibi bir şey bu. Tabii ki insanlık hali ama hani, insan biraz da önlem almaz mı canım!

İzlemeyenler için işte yaşanılan o aksilik anı:

YORUMLAR