Apple Evinizin Kontrolünü HomeKit İle Sağlayacak

Apple Evinizin Kontrolünü HomeKit İle Sağlayacak

Evinizin kontrolünü tek bir komutla sağlamak ister miydiniz? Cevabınız evet ise, Apple HomeKit bu imkanı parmaklarınızın ucuna kadar getiriyor. iOS 8 ile kullanmaya başlayacağınız HomeKit'in getireceği kolaylıklar Apple-severlerin aklını çelecek.

iOS 8 sadece ebinizi değil, evinizi de yönetmeye geliyor. Geçtiğimiz hafta Apple'ın akıllı ev tasarladığına dair söylentileri sizinle paylaşmıştık. 2 Haziran'da yapılan Geliştirici Konferansı düşündüğümüz gibi bu projenin ayrıntılarını da gün yüzüne çıkardı. Evinizin kapılarını, ışıklarını, prizlerini ve ısıtma sistemini kısacası akıllı ev aletlerini kontrol edebileceğiniz ve birbirine bağlayabileceğiniz birden fazla uygulamanın işbirliğiyle bir sistem kuran Apple, Siri'yi de bu projeye dahil ederek hizmette sınır tanımadığını gösterdi. Tahminleri yanıltan Apple, sadece kendi ürünlerinin değil tüm ev aletlerinin yönetilebileceğini ima etti. Böylece bu konsept üzerinde çalışan Samsung ve Google gibi devlerin projelerine ve cihazlarına uyum sağlayabilecek mi sorusu hala belirsizken, bizce böyle bir sistemin olabileceği sinyalini vermiş oldu.

Birbirine bağlı eylemleri tek komutla tetikleyebileceğiniz sistem düşünceli bir eş, arkamızı toplayan bir anne gibi tüm işleri tek bir istekle yoluna koyabilecek. Duyduğumuz andan beri bize Jetgiller'i hatırlatan sistem, tek başına yaşamayı kolaylaştırarak çocuklarının mürüvvetini görmek isteyen annelerin hayallerini yıkacağa benziyor.

OS X Yosemite WWDC 2014'te Tanıtıldı

iOS 8 WWDC 2014'te Tanıtıldı

Apple'ın Yeni Programlama Dili Swift Tanıtıldı

YORUMLAR