Apple, Eylül Ayında En Az Bir Yeni iPhone Tanıtacak!

Apple, Eylül Ayında En Az Bir Yeni iPhone Tanıtacak!

Aylarca devam eden “yeni iPhone’un çıkış tarihi ertelenecek mi?” söylentilerinin ardından Apple nihayet aksine bir tavır takındı. Şirket tarafından bugün yayınlanan tahmini gelir raporuna bakılırsa Eylül ayında yeni bir iPhone modelinin geleceği kesin gibi.

Apple bugün yayınlanan tahmini gelir raporunda bir sonraki çeyrek için 49 ila 52 milyar dolar arasında bir gelir beklediğini açıkladı. Rakamların bu denli yüksek olması yeni iPhone modelinin zamanında piyasaya sürüleceğini gösteriyor. 30 Eylül sonrasında bir sonraki çeyreğin başlayacağı düşünüldüğünde Eylül ayında bir iPhone etkinliği düzenlenmesi ve birkaç hafta sonra da tanıtılan iPhone modelinin raflarda yerini alması bekleniyor.

Ayrıca Tim Cook’un da “Apple için heyecan verici bir sonbahar olacak” ifadesini kullanması da sağlam bir ipucu niteliğindeydi. Ancak yeni çıkacak iPhone modelinin gündemi uzun bir süredir meşgul eden yeni tasarımlı iPhone olacağı da kesin değil. Yani Eylül ayında bir iPhone 7S tanıtılabilir. Yeniden tasarlanan iPhone modeli de birkaç ay sonra ortaya çıkabilir. Cook ayrıca yılın sonuna doğru daha fazla ürünün piyasaya sürüleceğini söyledi. Cook’un bahsettiği bu ürünlerin yeni iPad modelleri ve yenilenen Mac modelleri olması muhtemel.

Apple 10 Yıldan Kısa Sürede 1.2 Milyar iPhone Satmayı Başardı

Doğrulandı! İşte iPhone 8’in Ekran Tasarımı

YORUMLAR