Apple Gelecek iOS Cihazlarda Parmak İzinizi Kullanacak

Apple Gelecek iOS Cihazlarda Parmak İzinizi Kullanacak

Apple’ın ürünlerinde sürekli olarak yeni teknolojiler kullanma eğilimi olduğunu ve bu yenilikleri kullanıcılar için en iyi deneyimi sunmakta kullandığını biliyoruz. Şimdi de Apple’ın iş ilanları arasında bulunan bir ilan sayesinde çok yakında parmak izi okuyucular da hem mobil hem de masaüstü cihazlarda yerini alabilir.

Haberin kaynağı iWatch olarak belirtiliyor ve ilk olarak iPhone 5S’te, home butonunun yanında bir parmak izi okuma özelliğinin yer alacağı açıklanıyor. Zira Apple’ın iş ilanı geçtiğimiz sene satın aldığı AuthenTech şirketi için verilmiş ve bu şirket kimlik yönetimi ile parmak izi sensörleri üzerine çalışmalar gerçekleştiriyordu.

İlanda başvuran adayların low-level kod yazabilmeleri ve donanım kontrolünü gerçekleştirebilmeleri isteniyor. Yani Apple yazılım ile donanım arasında gerekli bağlantıyı kurabilecek bir programlama uzmanı arayışı içerisinde.

Hali hazırda varolan pek çok diğer rapora göre iPhone 5S donanımdan ziyade yazılım güncellemeleri ile devrimsel bir cihaz haline gelecek. İlerleyen zamanlarda parmak izi konusunda gelişmelerin ne şekilde ilerleyeceğini de sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Google Babel'ın özellikleri sızdırıldı

YORUMLAR