Apple Gizli Bir VR Projesi Geliştiriyor

Apple Gizli Bir VR Projesi Geliştiriyor

Sanal gerçeklik artık bir rüya olmaktan çıktı. 500 ile 800 dolar arasında bir donanımla bu ayrıcalıklı evrene adım atabilmek mümkün. Apple'da bu fırsatı değerlendirmek istiyor.

VR ile her hangi bir platformda en ufak tecrübesi olan kullanıcılar bu teknolojinin gelecekte önemli bir yeri olacağının farkındalar. Bunun sadece kullanıcılar farkında değil elbette. VR’a adım atmamış ancak laboratuvarlarında çalışmalarına başlayan şirketlerde bu fırsatı bir an önce değerlendirmek istiyorlar.

Apple’da bu temel sebeplerden dolayı gizli bir VR projesi için kolları sıvadı. Apple gizemli projelerine VR’ı da eklemeseydi zaten olmazdı. VR konusunda otorite olan Oculus ve HTC Vive gibi markalar Apple’ın en büyük rakibi olacaklar ya da cümleyi Apple bu markalara karşı rekabet edebilecek ne geliştirecek olarak da okumak mümkün.

Apple VR setinin özellikleri

Diğer VR setler ağırlıklı olarak neredeyse tüm cihazlara uyumlu çalışırken Apple VR seti sadece Apple ürünleriyle çalışacak. Bu da VR işletim sisteminin iOS-MacOS ve tvOS ile uyumlu olacağının bir işareti. Bu durum Apple’ı VR platformunda kimseye rakip yapmıyor. Öte yandan Apple’ın bu tip projelerinin çok yavaş bir süreçte geliştirildiğini de biliyoruz. BU yüzden Apple bir VR set hazırlayana kadar rakipleri çoktan daha gelişmiş teknolojileri kullanıcılarla buluşturacaktır.

Teknoloji otoritelerine göre VR ve AR (sanal ve artırılmış gerçeklik) konusunda hiçbir deneyimi olmayan şirketin bu tip setleri üretse de bu onun bu platformda çok da başarılı olabileceği anlamına gelmiyor. 

Apple, Alışkanlıkları Değiştirecek Yepyeni Bir Klavye Tasarımı İçin Patent Aldı

Apple Sıradaki iPhone'da Kullanmak Üzere 2 Yeni Patent Aldı

YORUMLAR