Apple, Google Now'ın Siri Patentlerini İhlal Ettiğini Savunuyor

Apple, Google Now'ın Siri Patentlerini İhlal Ettiğini Savunuyor

Apple'ın Siri uygulaması sesli komutlarla kullanıcıların yardımına koşan ve pek çok tüketicinin sürekli olarak kullandığı uygulamalar arasında yer alıyor. Android cephesinde ise Siri'nin üstlendiği görevi Samsung'un S-Voice uygulaması ve ona göre daha kaliteli bulunan Google'ın Google Now uygulaması üstleniyor. Tabii ki bu ikisi arasındaki işlev benzerliği Apple'ın dikkatini çekmiş durumda ve diğer şirketleri patentleriyle dava etmesiyle ünlenen Apple, Google'ın uygulamasının Siri'nin patentlerini ihlal ettiğini savunuyor.

Genellikle davalarında Samsung'u hedef alan ve Android kaynaklı olsa bile patentlerde Google'ı direkt hedeflemekten kaçınan Apple, bu sefer de Samsung Galaxy S4'te yer alan sesli komutlara dair bazı özelliklerin Apple'ın Siri uygulamasına dair patentleri ihlal ettiğini ve bunların Google Now uygulamasından kaynaklandığını iddia etti. Böylece Samsung'un cihazını hedeflemekle birlikte Google'ı da zan altında bırakan Apple'ın bu durumu mahkemeye aktarması ise şu şekilde oldu:

"Galaxy S4 daha önce Apple tarafından zaten sağlanmış olan bazı özellikleri ortaya koymaktadır ve bunu zaten daha önce dava edilen cihazlarda olduğu şekilde gerçekleştirmektedir."

Önümüzdeki günlerde hem Google hem de Samsung, Apple'dan çekmeye devam edecek gibi görünüyor ve davalarla uğraşmaktan pek hoşlanmayan bu iki şirket de Apple'a karşı savunmasına devam edecek. 1 milyar dolarlık davayı kaybetmesinin ardından Samsung yeni davalarda nasıl sonuçlar elde edebilecek hep birlikte göreceğiz.

Gençler velilerden kaçıp Tumblr'a sığınıyor

YORUMLAR