Apple Haritalarını Düzeltmek İçin Foursquare Desteği

Apple Haritalarını Düzeltmek İçin Foursquare Desteği

Geçtiğimiz hafta içerisinde Apple Kıdemli Başkan Yardımcısı Eddy Cue’nin bulunduğu konumu iki kere Foursquare ve Twitter üzerinden belirtmesi Apple’ın bu iki sosyal ağ servisi ile ilgili planları olabileceğini aklımıza getirmişti.

Wall Street Journal’ın elde ettiği bilgilere göre Apple şu anda akıllı telefon ve tabletlerinde Foursquare uygulamasında yer alan yerel işletme bilgilerini haritalarına dahil etmek ve kullanmak istiyor. İki şirket arasındaki görüşmeler henüz devam ediyor.

Apple şu anda hali hazırda TomTom , Waze, Yelp ve daha onlarca partner ile birlikte çalışıyor ve 100 milyondan fazla işletmeyi haritalarına dahil etmiş durumda. Ancak kullanıcıların Apple Maps’in yönlendirme konusundaki eksikliklerinin farkında olmaları Apple’ın işini zorlaştırıyor.

Harita uygulaması şimdilik içindeki büyük hatalardan arındırılmış olsa da Google’ın harita servisi Google Maps’in oldukça gerisinde kalıyor ve bu hafta içerisinde yayınlanan Google haritaları şimdiden çoğu kullanıcının favori servisi olmuş durumda.

Google’a ek olarak Apple’ın karşısında bir rakip daha belirmiş durumda. Facebook hafta içerisinde kullanıcıların konum ve bilgilerine göre yerel işletmeler önerme özelliğini devreye sokmuştu ve bu Apple’ın işletmeler konusundaki önemli rakiplerle boğuşmasına neden olacak.

Instagram'ın sizi reklamlarında kullanabileceğini biliyor muydunuz?

YORUMLAR