Apple, Haswell İşlemcili iMac'leri Satışa Sundu

Apple, Haswell İşlemcili iMac'leri Satışa Sundu

Üç gün içerisinde 9 milyon adet yeni nesil iPhone satma başarısını gösteren Apple, hepsi bir arada masaüstü bilgisayarı iMac’i yeniledi. Intel’in Haswell işlemcisini taşıyan yeni iMac’ler, yeni grafik işlemci ve daha hızlı Wi-Fi ve PCIe depolama seçenekleri ile geliyor.


Kısa bir süre önce yeni nesil iPhone’ları satışa sunan Apple, iMac modellerini güncelledi. Tasarım açısından farklılık göstermeyen yeni iMac’ler artık daha güçlü. Giriş seviyesi 21.5 inç iMac, Intel’in 2.7GHz hızında çalışan dört çekirdekli Core i5 işlemcisi ve yeni Iris Pro grafik işlemcisini kullanıyor. Üst seviye 21.5 inç ve 27 inç modeller, 3.4GHz hıza çıkabilen dört çekirdekli Intel Core i5 işlemci ve önceki nesilden %40’a kadar daha hızlı performans sunan NVIDIA GeForce 700 serisi ekran kartı ile geliyor. Dileyen kullanıcılar sistemlerini 3.5GHz hıza ulaşan dört çekirdekli Intel Core i7 işlemci ve NVIDA GeForce GTX 780M serisi grafik işlemci ile yükseltebilecek.

Sonraki nesil 802.11ac Wi-Fi bağlantısını destekleyen iMac, önceki nesilden üç kata kadar daha hızlı kablosuz performans sunuyor. PCIe tabanlı flaş depolama desteği sunan güncel iMac, 1TB veya 3TB Fusion Drive seçenekleri ile geliyor. Standart modelde bulunan 8GB hafıza 32GB’a kadar, 1TB sabit sürücü 3TB’a kadar artırabilecek. 21.5 inç iMac’ler 1.299 ve 1149 dolar, 27 inç iMac’ler ise 1.599 ve 1.749 dolardan satışa sunulacak.

Yeni iPhone'lar İlk Haftasonu 9 Milyon Sattı

YORUMLAR