Apple, Her Müşteri İçin İki iPhone 5 Sınırını Kaldırdı

Apple, Her Müşteri İçin İki iPhone 5 Sınırını Kaldırdı

Tedarik zinciri konularının kontrol altına alınması ve cihazın kilitli olmayan modellerinin kullanılabilir duruma gelmesiyle, teknoloji devi, bir müşterinin bir defada en fazla iki iPhone satın alma sınırını kaldırdı.

“Her müşteri için iki iPhone 5 sınırı” kuralı, dün Apple Web Mağazası’nda, dikkat çekici şekilde yok oldu. Bu da arz ve talebin nihayet dengeye geldiğini gösteriyor. Teknoloji devi şimdi müşterilerine istedikleri kadar iPhone 5 siparişi verme imkanı tanıyor.  

Apple sadece “Her müşteri için iki iPhone 5 sınırı”nı kaldırmakla kalmadı, bir yaşam süresi başına en fazla 10 iPhone satın alma limitini de devre dışı bıraktı. MacRumors’un haberine göre, müşteriler şimdi her işlem için 10 cihazla sınırlı ve yaşam süresi limiti bulunmuyor.

Apple, kilitli olmayan yani kullanıcıları, bir ağa bağlanma mecburiyetinden kurtaran akıllı telefonları geçen hafta satmaya başlamıştı. Kullanıcılar, akıllı telefonun içinde desteklenen herhangi bir taşıyıcı ile bir nano SIM kart yerleştirebiliyorlardı. Bu da dünyanın her yerinde kullanıma hazır oluyordu.

Toplu halde iPhone 5 satın almakta olan müşterilerin çoğu, cihazın satılmaya başlamadığı deniz aşırı ülkelere bunları yeniden satan ve buralara gönderen kişilerdir. Bununla birlikte, Apple, bu pazarı da kavramış gibi görünüyor. Zira şirket dün, Güney Kore’de ve ek olarak, Türkiye dahil, 50’den fazla ülkede iPhone 5’in satışına 14 Aralık'ta yani gelecek Cuma günü başlanacağını duyurdu.

YORUMLAR