Apple Hindistan'da Büyümeye Devam Edecek

Apple Hindistan'da Büyümeye Devam Edecek

Geçtiğimiz hafta düzenlediği Çin ziyaretinin ardından Hindistan’a geçen Tim Cook, ülkenin oldukça geniş geliştirici topluluğunu oldukça sevindiren bir haber verdi. Habere göre Apple, Hindistan’dan çıkan iOS yazılımlarını hızlandırmak için çalışacak.

Hindistan’ın girişim başkenti olarak adlandırılan ve yaklaşık bir milyon geliştiricinin bulunduğu Bangalore kentinde başlatılacak olan programla birlikte, iOS tabanlı uygulamalar ve oyunlar geliştirmek isteyenler desteklenecek.

Programla birlikte iOS platformuna özel eğitimler verileceği gibi geliştirilen uygulamalar birebir kontrol edilecek. Yani bir uygulama geliştiren bir şirket ya da kişi, bu merkeze giderek uygulaması hakkında yetkili kişilerden görüşleri anında alabilecek, çeşitli düzenlemeler yapabilecek.

Hindistan, dünyadaki en canlı ve girişimci iOS geliştirici topluluğuna ev sahipliği yapan yerlerden bir tanesi. Bengaluru’da açacağımız yeni tesis ile birlikte, dünyadaki müşterileri için daha yatırıcı uygulamalar geliştirmeleri için kullanabilecekleri araçlar temin edeceğiz” diyen Tim Cook, Hindistan’a gerçekleştirdiği ilk ziyaretinin ardından ülkede yeni yatırımlar yapabileceklerinin de haberlerini verdi. 

Apple iPhone 7’nin Samsung Galaxy Note 6 Bekleyenlere Bir Sürprizi Var

Tim Cook Apple'ın Karizmasını Kurtarmak İçin iPhone 7'yi Masaya Sürdü

Apple 13 Yıldır İlk Defa Satışlarında Gerileme Yaşadı Piyasalar Karıştı


YORUMLAR