Apple iCloud'un Adını Temize Çıkardı

Apple iCloud'un Adını Temize Çıkardı

Apple, iCloud sızıntısı için başlatılan soruşturmayı tamamladığını duyurdu. Milyonlarca kullanıcının merakla beklediği haber, hem teknoloji devinin hem de topluluğun içine su serpecek nitelikte.

Yaz sonuna damgasını vuran teknolojik gelişmeleri sollayarak gündeme oturan global sorun iCloud leak iddiası Apple tarafından yalanlandı. Özellikle bazı ünlülerin özel fotoğraflarının internette servis edilmesinin ardından zan altında bırakılan iCloud ve Find My iPhone hizmetlerini inceleyen ve hack olayıyla ilişkisini araştıran Apple, yayınladığı basın bildirisinde her iki hizmetinin de adını temize çıkardı.

Apple bünyesindeki mühendislerin olayın hemen ardından görevlendirilerek geniş çaplı bir araştırmaya başladığını, kaynağı bulmak adına yürütülen 40 saatlik titiz çalışma sonucunda ifşaya maruz kalan ünlülerin kasten seçildiğini belirten açıklamada, ünlülerin kullanıcı adları, şifreleri ve güvenlik soruları üzerinde yoğun çalışılarak bir hackleme gerçekleştirilmiş olduğu söyleniyor. iCloud veya Find my iPhone gibi Apple ürünlerinin bir güvenlik zaafiyeti yaratmadığının altı çizilirken, saldırıyı gerçekleştirenlerin bulunmasıyla ilgili soruşturma sürecinde şirketin yetkililere yardımcı olacağı belirtiliyor.

Rihanna, Selena Gomez, Mary Kate Olsen, Kirsten Dunst, Kate Upton, Jennifer Lawrence gibi göz önündeki ünlüleri hedefleyen saldırı siz ünlü değilsiniz diye başınıza gelmeyecek diyemeyiz elbette. Apple'ın bugüne kadar reklamını yapmakta ihmal ettiği iki adımlı doğrulama sistemini kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyor, bu gibi saldırılardan telefonunuzu korumak için blog yazılarımızı okumanızı öneriyoruz.

iPhone'unuzu başkalarından nasıl koruyabilirsiniz?

Akıllı Telefon Güvenliği İçin İpuçları

Bulut Verilerinizi Güvende Tutmak için İpuçları

Microsoft Hesabınızla İki Adımlı Doğrulamayı Nasıl Kullanırsınız?

YORUMLAR