Apple, iCloud Hesabınızı Daha da Güvenli Hale Getiriyor

Apple, iCloud Hesabınızı Daha da Güvenli Hale Getiriyor

Son zamanlarda internet gündemi, ünlü bayan aktörlerin hacklenen hesapları ve bu yüzden ortaya çıkan çıplak resimleriyle çalkalanmıştı. Jennifer Lawrance'tan Kate Upton'a kadar birçok ünlünün fotoğraflarının yayılmasının tek sebebi ise, iCloud hesaplarının hacklenmesi.

Tabii ki böyle bir olaydan sonra, insanlar cloud hesaplarının ne kadar tehlikeli olduğu düşünmeye başladı. İnternet kullanıcılarının bir çoğu cloud hesaplarını anında sonlandırdı. Peki bunun için ne gibi bir önlem gerekiyor? Apple, bu aşamada kendi kullanıcıları için buna ufak bir çözüm getirmek için kendini hazırlıyor.

Apple'ın yaptığı açıklamaya göre, bir kişinin iCloud hesabına internet aracılığıyla erişildiği zaman bu kişiye mail gönderilecek. Uyarı niteliğinde gönderilen mail ile birlikte şifre değiştirme talebi de iletiliyor.

Birkaç deneme yapan ünlü teknoloji yazarları, mail'ın birkaç dakika geç geldiğini belirtmiş durumdalar. Apple'ın bu konuda iyi niyetli bir çalışma yürüttüğünü, fakat güvenlik konusunda dikkat çekmek için daha fazlasını yapması gerektiğini de belirtiyorlar.

Eğer siz de iCloud hesabına sahipseniz, böyle bir sistemin varlığından haberdar olmanızda fayda var.

Apple Çalışanlarının Sayısı Şaşırtıyor

YORUMLAR