Apple’ın A24 ile Yapacağı İlk Film Belli Oldu

Apple’ın A24 ile Yapacağı İlk Film Belli Oldu

Geçtiğimiz kasım ayında, Apple’ın orijinal filmler üretmek için New York merkezli film stüdyosu A24 ile anlaştığını sizlerle paylaşmıştık. İki şirket arasında ortaklığın ilk meyvesi Bill Murray ve Rashida Jones'un başrol oynadığı uzun metrajlı bir film olacak. 

Variety ’nin aktardığı bilgilere göre, söz konusu filmin adı "On the Rocks" olacak ve daha önce "Lost in Translation" filminde birlikte çalışan Sofia Coppola ve Bill Murray'i yeniden bir araya getirecek. 

Coppola, yönetmenliğini ve senaristliğini yaptığı 2003 yapımı "Lost in Translation" filmi ile En İyi Özgün Senaryo Oscarı'nı kazanmıştı.

Murray’nin başroldeki partneri ise "The Office" ve "Parks and Recreation" filmlerinden tanınan Rashida Jones olacak.

On the Rocks filminin senaryosunda Coppola’nın imzası bulunuyor. Ünlü sinemacı ayrıca Youree Henley ile birlikte filmin yapımcılığını da üstlenecek. Mitch Glazer ve Roman Coppola ise yönetici yapımcı olarak görev yapacak.

Prodüksiyon çalışmalarının önümüzdeki ay New York’ta başlayacağını belirten Variety, "On the Rocks" filminin Coppola-Murray birleşmesi nedeniyle Apple için büyük bir kazanç olduğunu söylüyor.

Coppola ayrıca, daha önce "The Bling Ring" filminde de A24 ile birlikte çalışmıştı. Son dönemin en dikkat çeken film stüdyolarından bir tanesi olan A24; Moonlight, Climax, Hereditary ve Ex Machina gibi birçok başarılı yapıma imza atmıştı.