Apple'ın "Berber" Temalı iPhone 7 Plus Reklamına Büyük Ödül

Apple'ın iPhone 7 Temalı Berberler Reklamına Büyük Ödül

Son dönemde tüm gözler Apple'ın yeni nesil amiral gemisi iPhone X'te olsa da, bugün manşete çıkmayı hakeden bir model daha var: iPhone 7 Plus. 

Cupertinolu teknoloji devinin, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında yayınladığı "Barbers" (Berberler) konulu iPhone 7 Plus reklamı, New York Sanat Yönetmenleri Kulübü tarafından ADS Black Cube ödülüne layık görüldü.

Geçen sene "practically magic" (pratik büyü) kampanyasının bir parçası olarak çekilen iPhone 7 Plus reklam serilerinden biri olan "Barbers", iPhone 7 Plus'ın Portre Modu özelliğini kullanarak satışlarını artıran küçük bir berber dükkanı anlatıyordu.

William Onyeabor‘un Fantastic Man parçasının kullanıldığı reklamda, "Family Barber Shop" da çalışan berberler dükkana gelen müşterilerinin fotoğraflarını çekiyor ve daha sonra bu fotoğrafları vitrinlerine asıyor. iPhone 7 Plus kamerasıyla çekilen fotoğrafları gören müşteriler ise berberde traş olmak için uzun kuyruklar oluşturuyor.

Prodüksiyon şirketi Furline'ın Apple için çektiği reklam filmi, 'En İyi Disiplin' ve Motion & Film Craft alanında 'Gold Cup' ödülüne layık görüldü. Art Directors Club tarafından bu yıl 97.'si gerçekleştirilen etkinlikte iki önemli ödülü birden kazanmayı başaran Apple, 'Yılın Markası' seçilirken, Furliner ise 'Yılın Prodüksiyon Şirketi' ödülünü aldı.