Apple’ın iPhone Etkinliği İlk Kez Twitter’dan Canlı Yayınlanacak

Apple’ın iPhone Etkinliği İlk Kez Twitter’dan Canlı Yayınlanacak

Apple, bu akşam Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak iPhone etkinliğini ilk kez Twitter üzerinden canlı yayınlayacak. 

Apple’ın resmi Twitter hesabı geçtiğimiz günlerde yaptığı paylaşımda, bu görkemli etkinliğin sosyal medya platformunda yayınlanabileceğinin sinyalini vermişti. Zira tweette kullanılan ifadeler konuyla ilgili yapılan spekülasyonları destekler türden.

Apple, söz konusu paylaşımda etkinliği canlı izlemek isteyen kullanıcıların tweet’deki kalp ikonuna dokunmalarını söylüyor. Cupertinolu şirket, bunu yapmanız durumunda etkinlikle ilgili bilgileri sizlere bildirim olarak göndereceğini belirtiyor. Öte yandan bildirim almak gibi bir niyetiniz yoksa, otomatik tweet’e cevap olarak #stop yazmanız yeterli olacak.

 

 

Etkinliği ilk kez Twitter üzerinden canlı yayınlamaya hazırlanan Apple, bir ilki gerçekleştirmiş olacak. Türkiye saati ile 20:00’da başlayacak lansman her zaman olduğu gibi Apple TV, Apple’ın internet sitesi, Safari ve Windows 10 yüklü bilgisayarlardaki Microsoft Edge tarayıcısından canlı olarak izlenebilecek.

ABD’li teknoloji devi, Apple Park’ta düzenleyeceği etkinlikte, iPhone XS, iPhone XS Plus / MAX ve iPhone XC olmak üzere üç farklı model tanıtacak. Lansmanda ayrıca, kablosuz şarj matı AirPower, Apple Watch Series 4 ve AirPods 2’nin gün yüzüne çıkmasını bekliyoruz.

Etkinlikle ilgili tüm gelişmeleri Tamindir YouTube kanalı üzerinden yapacağımız canlı yayınlarla sizlerle anbean paylaşacağız. Bizi takip etmeye devam edin.