Apple iOS 8.0.2 Güncellemesini Geciktirmeden Yayınladı

Apple iOS 8.0.2 Güncellemesini Geciktirmeden Yayınladı

iOS 8'in ilk güncellemesinin hayal kırıklığı yaratmasının ardından Apple'ı yazılım ekibi gelen tepkilerin çoğalmasıdan korkmuş olacak, ikinci güncellemeyi hemen yayınladı.

Aylarca beklenen, geldiğinde beraberinde sorunlar getiren iOS 8 ve bir şeyi düzeteyim derken başkasını bozan 8.0.1 güncellemesi son birkaç günün en çok konuşulan haberleri oldular. Üzerine iPhone 6 Plus'ın bir kullanıcının cebinde bükülmesi gelince, Apple beklediği övgü seli yerine büyük bir öfke ve şikayet dalgasıyla çarpışmak zorunda kaldı. Uzun soluklu bir hazırlık süresi ardından sınavı atlattığını düşünen ekibe soğuk duş aldıran aksiliklerin bitmesi umuduyla, çıkmasının birkaç günü bulacağı açıklanan güncelleme 8.0.2 bugüne yetiştirildi.

Telefonlarda karşılaşılan tüm hatalar için bir özürle birlikte hizmete sunulan 8.0.2 sürümü; 8.0.1'in getirdiği çekim gücü ve TouchID sorunlarını düzeltmekle birlikte, HealthKit uygulamalarının uygulama mağazasında yer almasını sağlayacak, üçüncü parti klavyelerin parola girildikten sonra kullanım dışı kalma sorununu çözecek, bazı kullanıcıların karşılaştığı fotoğraflara erişememe, SMS/MMS alırken ücretlendirme, iCloud'dan zil seslerinin geri yüklenememesi, Safari'den fotoğraf ve video yükleyememe sorunlarını çözerek uygulama içi satın almalarda Family Sharing seçeneklerini de iyileştirecek.

40 binden az kullanıcının telefonunu etkilediği söylenen bir önceki güncellemenin iPhone kullanmayanlar dahil milyonlarcasının algısını olumsuz etkilediği kesin. Güncellemeyi gerçekleştireceklere bol şans diliyor, yükleme ardından yorumlarınızı bekliyoruz.

Bükülen iPhone 6 Plus Sosyal Medyayı Salladı

iPhone Kameralarının Kalitesi Nasıl Değişti?

iOS 8 Neden Kötü?

YORUMLAR