Apple iOS 8.1.3 Güncellemesi Problemleri Görmezden Geldi

Apple iOS 8.1.3 Güncellemesi Problemleri Görmezden Geldi

Apple'ın güncellenerek 8.1.3 sürüm numarasına ulaşan işletim sistemi iOS var olan sorunları gideremedi. Özellikle Wi-Fi, Bluetooth ve pil tüketimi konusunda yaşanan sıkıntılar devam ediyor. iOS 8.2 bir beta geçiş sürümü olduğu halde Apple, tüm var olan sıkıntılar için sürüm 8.1.3'ün üzerine yoğunlaştığını açıklamıştı. Ancak bu güncellemenin var olan sorunları gidermek bir yana yeni birçok sorunu da beraberinde getirmesi Apple’ı sıkıntıya sokacak. 

iOS 8 ve ötesi sürümlerde yaşanan batarya, Wi-Fi bağlantı, Bluetooth cihaz tanıma gibi birçok sorunun çözülememesinin yanı sıra, 8.1.3 elektronik posta uygulamalarında da sorunlar çıkardığına dair şikayetlerle karşılaşıyor.

Daha geçtiğimiz hafta güncellemesi yapılan iOS 8.1.3'ün iPhone 6'nın piyasaya sürüldüğü andan beri çıkmış olan en kararlı işletim sistemi sorun yamalama sürümü olduğu iddia edilse de kullanıcılar var olan sorunların giderilmemiş olması karşısında şaşkın. Apple'ın destek forumları konuyla ilgili iletilerle dolup taşıyor. 

Apple müşteri hizmetleri, kullanıcılarını telafon bilgilerini yedekleyerek telefonları ilk sürüme döndürmelerini ve güncellemeyi yeniden yapmalarını öneriyor. 

Apple CEO'su, Apple Akıllı Saatinin Çıkış Tarihini Açıkladı

Apple, Rusya’daki Satışlarını Durdurdu

Apple CEO'su Tim Cook 2014 Yılında Kaç Para Kazandı?

YORUMLAR