Apple iOS 9 Beta Kullanıcılarının Yorum Yapmalarını Yasakladı

Apple iOS 9 Beta Kullanıcılarının Yorum Yapmalarını Yasakladı

Apple, iOS 9 beta kullanıcılarının Apple App Strore üzerinde yorum yapmalarını engelledi.

Apple’ın uygulama mağazası üzerinde dün itibarıyla uygulamaya başladığı ilginç bir yasak internette hararetle tartışılıyor. Apple henüz beta aşamasında olan iOS 9 işletim sistemini test eden kullanıcıların yorumlarının App Store’da yer almasına izin vermiyor. Hatta yazılım ile ilgili tüm yorum alanlarının kapatıldığı da dikkat çekiyor.

Apple iOS 9 Beta testi için yorum yapmak isteyen App Store kullanıcıları, bu seçeneği seçtiklerinde “Bu özellik kullanılamaz” uyarısıyla karşılaşıyorlar. Bu uyarının yanında “Henüz beta aşamasında olan uygulamalar hakkında yorum yapamazsınız” ibaresi de dikkat çekici.

Apple’ın bu önlemi, henüz geliştirilme aşamasında olan işletim sistemi üzerinde çalışan uygulama geliştiricilerinin olumsuz yorumlardan etkilenmemesi için aldığı düşünülüyor. Apple kullanıcılardan gelebilmesi muhtemel sert ve olumsuz yorumların zaten uygulama geliştiricilerinin bilmediği bir şey olamayacağını savunuyor. Öte yandan Apple uygulama geliştiricilerinin olumsuz yorumlara karşılık verebilmek adına günlük iş rutinlerinden geri kaldığı ve App Store ve Twitter’da bu yorumlara cevap verebilmek için vakit kaybettikleri de bu yasağın sebeplerinden biri. 

iOS 9 Açık Beta Nasıl İndirilir?

iOS 9'da Kullanıcıları Neler Bekliyor?

İşte Apple iOS 9'un Hiç Bahsedilmeyen Bazı Özellikleri

YORUMLAR