Apple iPad Pro, Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Bilmek İstediğiniz Her Şey

Apple iPad Pro, Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Bilmek İstediğiniz Her Şey

Apple TV ve Apple Car hakkında dedikodular devam ederken çok yakında gerçekten piyasaya çıkması muhtemel iPad Pro’nun özellikleri ve çıkış tarihi internete bomba gibi düştü.

Yeni açıklanan MacBook’un hemen ardından Apple’ın iPad Pro üzerinde çalışıyor olduğuna dair yayılan dedikodular da böylece doğrulanmış oldular. iPad Pro Apple’ın çıkaracağı en geniş tabletlerden biri olacağı gibi "Pro" takma adını da üzerinde taşıdığı farklı özelliklerinden dolayı hak ediyor.

İlk önce çıkış tarihini verelim. iPad Pro 12 Haziran’dan sonra piyasada olacak. Ancak bu kesin bir tarih olsa da Apple’ın kesin tarihlerinin ne kadar elastik olduğunu da biliyoruz. Bu tarihi Eylül’e kadar esnetebiliriz.

iPad Pro 223 x 306 x 7.2mm boyutlarında bir tablet olacak. Üzerinde USB Type C çıkışından başka, sadece bir de kulaklık çıkışı olacak. Sızdırılan bilgilere göre iPad Pro’nun arka kamerası var, ancak bir flaşı yok.

iPad Pro, 12.9 inçlik ekranla geliyor. Bu boyut şimdiye kadar piyasada olan tüm iPad’lerden büyük. Üstelik bu ekran boyutu 3840x2160 çözünürlükte gelecek ve 342ppi piksel yoğunluğu ile mükemmel görüntü verebilecek. iPad Pro’nun bir arka kamerası var, sızan görüntülerde bu kamerayı bir flaşın desteklemediği de görülüyor. Ancak ön tarafta bir kamerası olmadığını da görüyoruz. Bu biraz düşündürücü.

iPad Pro hem Mac OS X hem de iOS son sürümlerle çalışabilecek. Bu da cihazın çift işletim sistemiyle "boot" edilebileceği anlamına geliyor. Apple’ın 12 Haziranda yapacağı WWDC 2015 Konferansı’nda bu yeni canavarla tanışacağız. Çıkış tarihini de Eylül gibi düşünmek mantıklı. iPad Pro’nun 1.500 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Apple, iPhone Kullananların DNA'sının Peşine Düşüyor

Apple Watch Hakkında İlginç Şikayetler Geliyor

Yeni iPad Pro Özellikleri İnternete Sızdı, Doğruysa Rakipsiz Olacak

YORUMLAR