Apple, iPhone 12 ve iPhone 9 Lansmanını Ertelemek Zorunda

5G iPhone 12 ve iPhone 9 lansmanı erteleniyor.

Coronavirüs salgını teknoloji endüstrisini zora sokmaya devam ediyorken Apple analistleri üzücü bir gerçeği ortaya koydu. Cupertino merkezli teknoloji devinin 5G iPhone 12 ve iPhone 9 lansmanını ertelemeyi planladığı iddia ediliyor.

Yüksek profilli Apple analistlerinden alıntı yapılan bir raporda 5G desteğine sahip iPhone 12'nin, özellikle Coronavirüsten dolayı ertelenebileceği gözlemleniyor. Ürün tedariği konusunda sıkıntı yaşayan Apple'ın tanıtımları bir ay sonraya ertelemesi bekleniyor.

Karşınızda iPhone 12 Konsept Videosu

Apple'ın bu yıl piyasaya sürülecek en az bir iPhone modelinin 5G desteği alması gündemde ancak aynı zamanda şirketin tüm modellerin 5G özelliklerini içerebileceği iddia edildi. Normalde mart içerisinde tanıtılması düşünülen iPhone 8 tabanlı ikinci nesil iPhone SE 2'nin de (iPhone 9) pazara girmesinde erteleme yaşayabileceği bildiriliyor.

Apple'ın en büyük tedarikçisi olan Foxconn, Çin fabrikalarında bu ayın sonuna kadar normal faaliyetlerine devam etmeyi beklediğini söyledi ancak bu zamanlamanın Apple'ın yeni iPhone'larını üretmeye yetip yetmeyeceği henüz belli değil. Ayrıca bu haber, şirketin hisse değerini hemen olumsuz etkiledi; şirket neredeye yüzde 4 oranında düşüş yaşadı ve bu durum daha da kötüleşebilir.

YORUMLAR