Apple iPhone 5S Üretimine Başlıyor

Foxconn'un işçi alımlarına başlaması Apple'ın iPhone 5S'i piyasaya sürmek için hazırlıklara başladığını akıllara getiriyor.

Apple iPhone 5S Üretimine Başlıyor

iPhone 5S’in piyasaya ne zaman sürüleceğine ve resmi tanıtımının ne zaman yapılacağına dair son zamanlarda oldukça fazla dedikodu teknoloji dünyasında yer almaya başladı. Neredeyse her gün cihazın özellik ve görünümü hakkında birbirinden farklı görüntüler ve yazılar yayınlanıyor.

Wall Street Journal’ın aktardığı bilgilere göre ise iPhone 5S’in üretimini gerçekleştiren Foxconn büyük çaplı işçi alımlarına başlamış durumda ve bu da cihazın üretilmeye başlanacağını akıllara getiriyor. Foxconn hali hazırda Acer, Samsung, Apple gibi büyük akıllı telefon üreticileri için üretim gerçekleştiriyor ve Şubat ayından beri işçi alımlarını neredeyse durdurmuştu. Apple’ın yaz aylarında piyasaya sürmesi beklenen iPhone 5S hakkında henüz herhangi bir resmi teknik bilgi yayınlanmış değil ancak cihazın bir kaç farklı boyutta üretilmesi ve Apple’ın kaybettiği pazar payını geri almaya çalışması bekleniyor.

Şirket iPhone 5 fiyatlarında kesintilere gidiyor ve ABD pazarında iPhone 4 ve 4S’i neredeyse yok pahasına dağıtıyor. Bu fiyat düşmelerinin elde kalan diğer cihazları elden çıkartmak ve iPhone 5S’e hazırlık olarak yorumlanması da elbette mümkün. Foxconn bir kaç ay içerisinde parçaları üretmeye ve birleştirmeye hazır hale gelecektir.

Google Glass gözlüklerin teknik özellikleri yayınlandı

YORUMLAR