Apple, iPhone SE 2 İçin Tescil Başvurusu Yaptı

Apple, iPhone 5SE 2 için Tescil Başvurusu Yaptı

iPhone SE'nin yeni versiyonu hakkındaki detaylar yavaş yavaş netleşiyor. Consomac, Apple'ın Avrasya Ekonomik Komisyonu'na (EEC) 11 farklı iPhone kaydı yaptığını ve bu cihazların muhtemelen iPhone SE 2 olduğunu söylüyor.

Cupertino merkezli şirket, her ne kadar 11 farklı iPhone modeli için yeni tescil başvurusu yapmış olsa da, söz konusu modellerin büyük ihtimalle tek bir cihaza ait olduğu düşünülüyor: iPhone SE'nin halefi iPhone SE 2.

apple iphone 5se 2

Sızdırılan belgedeki numaralar, A1920, A1921, A1984, A2097, A2098, A2099, A2101, A2103, A2014, A2015 ve A2016 şeklinde sıralanıyor. Apple, dağıtıcı ve satış ülkesi gibi faktörleri tanımlamak için genellikle aynı telefona birden farklı model numarası veriyor. Dolayısıyla tabloda görülen görülen numaların tek bir iPhone modeline ait olması oldukça muhtemel.

Ermenistan, Beyaz Rusya, Kazakistan, Kırgızistan ve Rusya'nın içinde bulunduğu EEC'da gördüğümüz belgeler, iPhone 5E 2'nin çok yakın bir zamanda gün yüzüne çıkacağına işaret ediyor. Nitekim komisyona kaydedilen Apple ürünleri 1 ila 2 ay sonrasında piyasaya sürülüyor.

iphone 5se 2

iPhone SE 2 olarak anılan yeni model, bazi nüans farklıları dışında halefiyle benzer bir tasarıma sahip olacak. Performans tarafında kullanıcıları mutlu etmesi beklenen model, şirketin mevcut iPhone serisi gibi kablouz şarjı da destekleyecek. Buna rağmen iPhone X'te olduğu gibi 3D Touch, Face ID ve çift kamera gibi özellikleri iPhone SE 2'de göremeyeceğiz. iOS 11 işletim sistemiyle gelecek cihaz, 2GB RAM ve 32GB depolama alanına sahip olacak.

Piyasadaki iPhone modellerine kıyasla çok daha uygun bir fiyat etiketiyle kullanıcıları cezbedecek olan akıllı telefonun, Haziran aylarında piyasaya çıkacağını tahmin ediyoruz.