Apple iPhone 6 Plus'ı Korudu: Düzgün Kullanırsanız Bükülmez

Apple iPhone 6 Plus'ı Korudu: Düzgün Kullanırsanız Bükülmez

Teknoloji medyasını son günlerde meşgul eden Apple haberleri sonrası şirket sözcülerinden açıklama geldi. Yaptıkları telefonun arkasında olduklarını söyleyen sözcüler, olaydan ötürü kullanıcıları suçladılar.

CNBC'yi arayıp açıklama yapan Apple sözcüsü, yeni aldıkları iPhone 6 ve 6 Plus cihazların eğrildiğine dair sadece 9 kişiden şikayet aldıklarını açıklarken, vakalardan ötürü kullanıcıların sorumlu olduğunu savunuyor. iPhone cihazların hem güzel hem sağlam olacak şekilde tasarlandığını, paslanmaz çelik ve titanyum kullanılarak dayanıklı malzemeden üretildikten sonra mühendisler tarafından dayanıklılık testine tabi tutulduğunu açıklayan yetkili, telefonların akıllı cihaz pazarında bilinen en sağlam ekran teknolojisiyle üretildiğini de ekliyor.

İşte şirketin dayanıklılık testlerinden biri:

Wall Street Journal'a konuşan sözcülerden biri, telefonlara beş ayrı dayanıklılık testi yaptıklarını, bunların arasında baskıya maruz kalma ve özellikle pantalonun arka cebinde bırakılan telefonla sert zemine oturma testinin de olduğunu açıklıyor.

En net açıklama TheNextWeb editörünün Apple Destek birimiyle yaptığı görüşmeden geldi. Yamulan telefonun değiştirilmesi veya para iadesinin gerçekleştirilmesi konusunda bilgi almak isteyen editör, “Bu durum tamamen mağazada görüştüğünüz 'zeki' arkadaşa bağlı. Cihazın nasıl o hale geldiği incelendikten sonra yaşanan durum kılavuzda yoksa ücretsiz bir değişim işlemi yapılamaz.” yanıtını aldı.

Sizce Apple'ın yaşananlar karşısındaki duruşu olması gerektiği gibi mi? Esnek mi davranmalı, yoksa taviz vermekten kaçınmalı mı?

Turkcell Mobil Sitelerinizi Tasarlamayı Kolaylaştırıyor

Voscreen iOS Uygulamasıyla Kolayca İngilizce Öğrenin

Apple iOS 8.0.2 Güncellemesini Geciktirmeden Yayınladı

YORUMLAR