Apple iPhone 6C Resmini Önce Resmen Paylaştı, Sonra Hızla Vazgeçti

Apple iPhone 6C Resmini Önce Resmen Paylaştı, Sonra Hızla Vazgeçti

Apple Cuma günü resmi web sitesinde Apple iPhone 6C resmini yayınladı. Ancak resim hemen yayından alındı. Bunun bir yanlışlık olduğunu düşünebiliriz. Ancak sizce Apple böyle bir yanlışlık yapar mı?

Bunu anlamak için biraz geçmişe bakmak gerekecek. iPhone 5C, Apple tarihinin en yıkıcı yenilgilerinden biri olarak şirketin tarihinde yer alıyor. Bu üründen o kadar başarısız bir sonuç alınmıştı ki, Apple artık bir daha orta sınıf segmentinde ürün yapmamaya karar verdi. Ancak sızan görüntüye bakacak olursak Apple yeniden bu segmentte bir ürünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor gibi. Sızdırılan ürün Touch ID kısmından başka, iPhone 6 üretim bandına benzer özellikleri pek barındırmıyor. Özellikle iPhone 5C'ye çok benzediği dikkati çekiyor. İşte Apple'ın paylaştığı resim.

Apple iPhone 5C faciasından sonra, yeniden bir C serisi macerasına girebilir mi bilmiyoruz. Ancak bence ortada bir yanlışlık yok. Tüm internet siteleri ve gazetelerde çıkan şamataya bakılacak olursa, işin arkasında son derece iyi bir viral pazarlama olabilir. iPhone 6C'nin Apple web sitesinde yayınlanmasının hemen ardından söylentiler başlayınca bu görüntü bir iPhone 5C ile değiştirildi. Şimdi cihazla ilgili gündem oluşturuluyor. A7 yonga setine sahip olacağı ve 599 dolardan ucuza satılacağı konuşuluyor.

Ne dersiniz Apple bizi trollüyor olabilir mi?

iPhone 6C Ortaya Çıktı!

iPhone 6 ve iPhone 5S Karşılaştırması

 

YORUMLAR