Apple iPhone 6s Serisi Bataryalarıyla İlgili Bir Açıklama Yaptı

Apple iPhone 6s Serisi Bataryalarıyla İlgili Bir Açıklama Yaptı

Apple iPhone 6s’lerde bulunan A9 işlemciyi Samsung ve TSMC üretiyor. Ancak her iki çekirdek iPhone 6s’lerde farklı batarya ömürleri sunuyor.

Apple iPhone 6s’lerde kullandığı A9 çekirdeğinin Samsung ve TSMC tarafından üretildiğini açıklayarak, Apple iPhone 6s telefonların gerçek hayatta kullanımının farklı batarya ömrü tecrübeleri yaratabileceğini söyledi. iPhone 6s cihazları piyasaya çıktığından bu yana kullanıcılar bir süredir bataryalarının farklı sürelerde bittiğine ve şarj olduğuna şahit oluyorlar. Apple bunu sebebinin A9 işlemcinin farklı üreticilerden kaynaklanan performansından değil kullanım şartlarının kullanıcılara göre değişebileceğinden kaynaklandığını ima eden bir açıklama yaptı. Özellikle Samsung’un ürettiği A9 çekirdeği taşıyan iPhone 6s’lerin batarya ömürlerinin ve şarj süreleri Apple tarafından açıklanan sürelerle uyuşmuyor.

Apple A9 yongalarının iki farklı firma tarafından üretildiğini doğrularken Apple iPhone 6s’lerin günlük hayatta kullanım standartlarının batarya ömürlerinde farklılık yaratabileceğini açıkladı. Yapılan testlere ve iddialara göre Samsung A9 yonga taşıyan iPhone 6s serisinin batarya ömrü Apple’ın söylediğinden 2 saat daha kısa. Apple durumun böyle olmadığını farklı şartlar altında telefonların batarya ömürlerinin farklı olacağını savundu.

Güncelleme: "iPhone 6s veya 6s Plus modelini almaya düşünüyor ancak Apple’ın resmi açıklamasından sonra da işlemciye bağlı batarya süresine ilişkin kaygılarınız devam ediyorsa içinizi ferah tutun. Zira ArsTechnica tarafından yapılan batarya süresi testinde de açık bir şekilde görüleceği üzere Samsung ve TSMC işlemcileri arasında günlük kullanımı ciddi anlamda etkileyecek bir farklılık bulunmuyor."

Meğer iPhone 6s Su da Geçirmiyormuş

iPhone 6 ve iPhone 6S Karşılaştırması

YORUMLAR