Apple iPhone 7 İçin Samsung'un AMOLED Ekranlarını Kullanacak

Apple iPhone 7 İçin Samsung'un AMOLED Ekranlarını Kullanacak

Apple ve Samsung her ne kadar birbirlerine diş bileseler de, birbirlerinden ayrılamıyorlar. iPhone 7 için Apple’ın seçimi Samsung AMOLED ekranlar olabilir.

Apple iPhone ekranları için tedarikçilerin LG ve Sharp olduğu biliniyor. Özellikle LG’nin IPS LCD ekranları Apple’ın yıllardır kullandığı sistemler. Hatta LG’nin OLED ekran teknolojisi Apple Watch’lar için de kullanılıyor.

Geçtiğimiz iki sene içerisinde Samsung’un AMOLED ekran teknolojisinde gerçekleştirdiği ilerlemeler Apple’ın da gözünden kaçmadı. Apple’ın içinden gelen dedikodulara göre şirket Samsung’la bir süredir AMOLED ekranları kullanmak için flört ediyor. Ancak henüz ıslak imza aşamasına geçilmiş değil.

Gelen dedikodulara göre Apple iPhone 7 ekranları için Samsung AMOLED teknolojisini tercih edebilir. Üstelik bu olasılığa neredeyse “iş bitti” gözüyle bakılıyor. Kaynaklar Apple’ın kendi Ar-Ge laboratuvarlarında bir süredir AMOLED teknolojisini denediğini de belirtiyorlar. Söylentiler şirketin Apple Watch için LG ile devam edeceğini, ancak iPhone 7 için Samsung ile AMOLED ekran konusunda bir ortaklığa gideceğini ifade etse de, Apple’ın son anda ne yapacağını kestirmek mümkün değil.

İşte Apple'ın iPhone 7 ve Ötesi İçin Tasarladıkları

Apple iPhone 7, Ekranıyla Akıllı Telefon Tarihini Yeniden Yazabilir

YORUMLAR