Apple, 'iPhone 7 ile Nasıl Fotoğraf Çekilir?' Serisi Başlattı

Apple, 'iPhone 7 ile Nasıl Fotoğraf Çekilir?' Serisi Başlattı

Apple uzun süredir, kullanıcılarının daha iyi fotoğraflar çekebilmesi için elinden geleni ardına koymuyor. Telefonlarına daha iyi kameralar monte eden şirket, bu cihazları yazılımlarla da destekleyerek, ortaya harika bir iş çıkartmayı hedefliyor.

Apple, iPhone 7'de bulunan yeni kamera özelliklerinin çok kullanılmadığını görmüş olacak ki, yeni kullanıcılar için hazırladığı 'iPhone 7 ile Fotoğraf Nasıl Çekilir?' başlıklı bir video serisi başlattı. İrili ufaklı videolar aracılığıyla konuya odaklı eğitimler hazırlayan Apple, bunları yayınlamaya da başladı. Profesyonel fotoğraf çekimi için ilk adımları anlatan şirket, kendisinin Burberry Moda Şovunda yaptığı gibi, kullanıcıların da hayatın her alanında bir profesyonel gibi fotoğraflar çekebilmelerini istediğini de belirtti. 

İlk videoda, iPhone 7 ile birlikte daha da üst seviyeye çıkan Portre Modu tanıtıldı. Portre Modu ile birlikte Derinlik Efektinin kullanılmasının sonuçlarını anlatan Apple, bunu TV reklamlarında da kullanmıştı. 

İkinci video olarak odaklanma özellikleriyle ilgili detaylar veren Apple, çok yakından çekimler yaptığınızda odaklanmayı en yukarıya getirererek, en iyi sonucu alabileceğinizi anlatıyor.

Üçüncü videoda Pano modundan söz eden Apple, daha etkileyici bir görüntüye ulaşmanızı sağlayan bu özelliğin nasıl çalıştığını gösterdi.

Beş videonun dördüncüsünde, aslında çok işe yarayan bir konuya parmak basan şirket, flaş açık olmadan nasıl daha iyi fotoğraflar çekebileceğinizi anlattı.

Son olarak da her hangi bir aksiyon esnasında çekilecek videoların, yeni video teknolojileriyle nasıl en iyi sonuçlarla sonuçlanacağından bahsediliyor.

Apple Watch Akıllı Saatler Kalp Krizini Önceden Haber Verecek

Apple'ın Staja Almadığı Öğrenci, Apple Music Uygulamasını Baştan Yarattı

YORUMLAR