Apple iPhone 7 Jet Black Rengi Cihazlar İçin Önemli Uyarı

Apple iPhone 7 Jet Black Rengi Cihazlar İçin Önemli Uyarı

Apple, iPhone 7 ailesinin en beğenilen renklerinden olan Jet Black için önemli bir uyarıda bulundu. Bu rengi seçtiyseniz mutlaka bu uyarıya kulak verin.

ABD’de tüketici hakları oldukça kullanıcıdan yana. Bu yüzden üretilen her yeni üründe önemli uyarılarda bulunmayan üreticiler tazminat davalarından başlarını kaldırtamıyorlar. Bundan dolayı her detayın irdelenmesi ve tüketiciye anlatılması gerekiyor. Aksi takdirde Samsung Galaxy Note 7’nin düştüğü duruma düşülebiliyor. Apple su geçirmezlik konusunda, servis ve garanti şartlarını oldukça kendi lehine yontabilmişti. iPhone 7 Su Geçirmese de Dikkat Edin! haberimizde bu durumu sizlerle paylaşmıştık.

iPhone 7 Jet Black renkli cihazlar Türkiye’de “simsiyah” olarak adlandırılacaklar. Parlak siyah olarak da tanımlayabileceğimiz bu renk seçeneği sadece 128 GB ve256 GB depolama alanına sahip iPhone 7’lerde olacak. Buraya kadar her şey tamam. Ancak Apple’ın resmi sitesinde yer alan bir uyarı bu renge gönül vermişler için rahatsız edici.

iPhone 7 Siyah Kolaylıkla Çizilebilir Uyarısı

Web sitesinde yer alan uyarı, telefonun kolay bir şekilde çizilebileceğine dikkat çekiyor. Uyarı şöyle;

“Simsiyah iPhone 7’nin parlaklığı, dokuz aşamalı oldukça hassas bir anodizasyon ve cilalama süreciyle elde edilmiştir. Bu parlak yüzey, anodizasyon işleminden geçen diğer Apple ürünleriyle eşit sertliktedir. Ancak zamanla yüzeyin üzerinde küçük çizikler oluşabilir. Bu yüzden, iPhone’unuzu korumak için sunduğumuz kılıflardan birini kullanmanızı öneririz.”

Oysa tanıtımda simsiyah iPhone 7 modellerinin sağlamlık ve sertlik olarak aynı dirence sahip olduğunu düşünmek şu noktada yanıltıcı olabilir. Apple bu uyarıdan sonra tüketicilerden gelen şikayetleri de biz sizi uyarmıştık diyerek dikkate almayacaktır. Kısaca Apple su geçirmezlikten sonra bir maddeyi daha garanti kapsamından çıkarmış oluyor.

iPhone 7 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPhone 7 Plus Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR