Apple, iPhone 7 Tanıtım Öncesi iCloud Alanını 2TB'a Yükseltti

Apple, iPhone 7 Tanıtım Öncesi iCloud Alanını 2TB'a Yükseltti

Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı resmi olarak tanıtmasına bir hafta gibi oldukça kısa bir süre kaldı. Yeni iPhone’lar hakkında kesinleşen bilgilerden birisi de depolama alanının artırılması ancak bulut tarafında da Apple’ın bir müjdesi var.

Apple’ın yeni iPhone modellerini görmemize çok az bir zaman kaldı. Bildiğiniz üzere iPhone 7 ve 7 Plus (Pro modelin gelmeyeceğini tahmin ediyoruz) 7 Eylül’de düzenlenecek Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılacak. iPhone 7’ler tasarım tarafında büyük değişikliğe uğramasalar da donanım olarak yenilenmiş olarak karşımıza çıkacaklar. Bu noktada en dikkat çeken şey ise hiç şüphesiz ki depolama alanı. Söylentilere göre iPhone 7’nin temel modeli 32GB olacak 256GB’a kadar seçenek sunulacak. Depolama alanı sadece telefonun dahili alanını etkilemeyecek. iCloud servisinde de depolama alanı artırıldı. Lansman öncesi yapılan değişiklikle şu anda 2TB’a kadar alan satın almanız mümkün.

iPhone’unuzun dahili depolama alanını fotoğraf ve videolar gibi fazla yer kaplayan verilerle daraltmak istemiyor veya iCloud üzerinden yedek alan bir kullanıcı iseniz ücretsiz 5GB alan yeterli olmayacaktır. Bu noktada saklama alanını yükseltmek isterseniz 200GB, 1TB ve 2TB (yeni eklendi) seçenekleriniz var. 2TB alan için aylık olarak Apple’a 59,99 TL ödemeniz gerekiyor.

Hangi Bulut Depolama Sistemi Daha Avantajlı, Karşılaştırdık

YORUMLAR