Apple iPhone 8 Hüsranı Yaşıyor

Apple iPhone 8

Gelen haberlere göre bazı teknoloji ve ekonomi haber başlıkları Apple'ın, iPhone 8 ile hayal kırıklığı yaşadığını paylaştılar.

Yorum ve eleştirilere bakılacak olursa, özellikle umut vaat eden Apple pazarı olan Çin'de iPhone 8, daha önceki modellere kıyasla fazla pek fazla heyecan yaratmamış gibi görünüyor.

Haber ve izlenimlere göre, lansman sonrası Apple mağazalarının önünde görmeye alıştığımız kuyrukların son derece az olduğu, daha önce yüzlerce insanın beklediği bu kuyruklarda 25-30 kişinin beklediği bildiriliyor.

Aslına bakacak olursak, henüz  Asya pazarına ait net rakamlar elimize geçmiş değil. Ancak otoritelere göre, iPhone 8'e olan talebin daha önceki modellere kıyasla daha az olduğu iddia ediliyor.

Öte yandan yapılan bir piyasa araştırmasına göre Çin'in önemli e-ticaret sitelerinden olan "JD.com", telefon lanse edildikten sonra ilk 3 gün içinde iPhone 8 için 1,5 milyon cihaza ulaşan ön sipariş aldığını açıklamıştı. Oysa aynı sitede iPhone 7'ye gelen ön sipariş sayısı 3,5 milyon adet olarak duyurulmuştu.

İlk gelen bu izlenimlere göre, iPhone 8 siparişlerinin iPhone 6 ve 7 modellerine göre daha az olduğu da konuşuluyor. Bu tür haberlerin pazar performansını daha da etkileyebileceği de düşünülüyor.

YORUMLAR