Apple, iPhone 8’den Sonra On Yıl Daha Yan Gelip Yatabilirmiş!

Apple, iPhone 8’den Sonra On Yıl Daha Yan Gelip Yatabilirmiş!

Her ne kadar gezegenin hakkında en çok konuşulan teknolojik şirketlerinden biri olsa da kötü alışkanlıkları olduğunu da biliyoruz. En başarılı veya en kar getiren şirket olmak, Apple’ın  uzun süren inovasyon molaları almasına engel olmuyor. Bu noktada analistler iPhone 8 modellerinin çıkışından hemen sonra Apple’ın en az 10 sene daha AR-GE uykusuna yatacağını ön görüyorlar. 

1 nisan 1976 yılında kurulan Apple, 40 küsur senelik bir teknoloji şirketi olsa bile Apple, özellikle geçtiğimiz bu 10 yılda PC ve Mobil cihazlar konusunda çarpıcı yenilikler sunabilmiş bir şirket değil. Özellikle her yenilik beklendiğinde hayal kırıklığına uğrayanları sayısı artarken, Apple herkese iPhone 8’i ve mobil birimin kuruluşunun 8'inci yılını beklemelerini işaret etti, beklemelerini söyledi. Dedikodular Apple’ın artık yenilikçi vizyonunu kaybettiğini, AR- GE laboratuvarlarından kayda değer bir ürün çıkmadığını söyleseler de buna rağmen hala Apple iPhone 8’in yeri göğü sarsacağını bekleyenler var.

Analistlere gelince, onlar çok farklı bir telden çalıyorlar. Genel kanı; Apple iPhone 8 ile herkesi yine çok fazla şaşırtamayacak. Bu tanıtımın arkasından da büyük ihtimalle 10 senelik bir üretim uykusuna çekilecek. Minör değişiklikler yaparak telefonların orasını burasını çekiştirip, eğip bükerek “bunu yeni yaptık” diye satmaya devam edecek.

Diğer yandan Apple iPhone 8 ailesinin muhteşem olacağını ancak bu seriden sonra Apple’ın kış uykusuna yatacağı görüşünü savunan analistler de yok değil.

Yoksa Apple iPhone 8, Samsung Galaxy S7’den mi İlham Alacak?

8 Yıl İçinde iPhone Kendini Nasıl Yeniledi, İşte Rakamlarla Apple iPhone'un Dünü ve Bugünü

YORUMLAR