Apple, iPhone 8 ile ‘Home’ Tuşuna Elveda Ediyor!

Apple, iPhone 8 ile ‘Home’ Tuşuna Elveda Ediyor!

iPhone 8 hakkındaki sızıntılar gelmeye devam ediyor. Apple gelen son haberlere göre, iPhone 8’le birlikte ‘Home’ tuşuna elveda ediyor.

Apple'ın HomePod yazılımında gizli olan iPhone 8 hakkındaki önemli detaylar su yüzüne çıkmaya devam ediyor. Geliştirici Steve Troughton-Smith’in son bulduklarına göre, iPhone denilince akla ilk gelen şeylerden birisi olan ‘home’ tuşu yerini sanal Touch ID’ye bırakıyor. Bu da ‘Home’ tuşuna elveda diyeceğimiz anlamını taşıyor.

Steve Troughton-Smith’in bulduklarına göre, ‘Home’ butonunun olduğu yerde küçük bir sanal Touch ID bulunacak. Ayrıca sanal olarak bulunacak olan Touch ID istenirse gizlenebilecek. Bu da kullanıcıların rahatsız olmasını engelleyecek. Bununla birlikte sekme çubuklarının sanal ana düğmenin altına kadar uzanabileceğini de söyleyelim.

Apple, ahize girintisinin bulunduğu üst kısmı ve sanal Touch ID'nin bulunduğu alt kısmı kendine ayırmış durumda. Herhangi bir üçüncü parti uygulama bu alanlara genişletilemeyecek, kısayollar eklenilemeyecek. Ayrıca uygulamalar istedikleri gibi sanal Touch ID logosunu küçültemeyecek ve uygulamayla uyumlu renklere değiştiremeyecek. Buna Apple’ın tekdüzelik arzusu mu yoksa takıntısını mı dersiniz size kalmış.

Sanal 'Home' tuşunun parmak izi tarama özelliklerinin olup olmayacağına dair bir ayrıntı henüz yok. Ancak yine de Apple’ın parmak izi tarama sensörünü telefonun kasasına koyacağına pek ihtimal vermiyorum. Büyük bir ihtimalle yine ekranın alt kısmında karşımıza çıkacaktır.

İşte Karşınızda Bronz Renkli iPhone 8!

iPhone 8'in Ön Yüzü Tamamen Ekrandan Oluşabilir

iPhone 8'in Yeni Bir Özelliği Daha Sızdırıldı!

YORUMLAR