Apple, iPhone X İçin Animasyonlu Emojisini Duyurdu: Animoji

Apple, iPhone X İçin Animasyonlu Emojisini Duyurdu: Animoji

Apple, iOS 11 ile birlikte popüler emojilerin animasyonlu sürümleri olan yeni bir Animoji özelliğini sunuyor. Animoji, kendi yüz ifadelerinize dayalı özel 3D sürümler oluşturmak için iPhone X'in Face ID donanım yüzü tarama özelliklerini kullanarak çalışacak.

Animoji, doğrudan iOS 11 için mesajlar uygulamasında kullanıma sunulacak ve yüz ifadelerini anlık olarak alıp, kullanıcının yüzünde canlandırma gerçekleştirebilecek. Ayrıca kullanıcı emojiyi tam ekran olarak düzenleyebilecek ve hepsini bir mesaj olarak göndermeden önce gerçek zamanlı olarak test edebilecek. Daha sonra ise alıcı bu mesajı sesli döngüsel videolar olarak izleyecek. Yani kısacası bu özellik bir hayli eğlenceli olacak gibi görünüyor.

Apple, Animoji'yi "sesinizi kullanan ve yüz ifadelerinizi yansıtacak özel animasyonlu mesajlar" olarak tanımlıyor. Apple, maymun, kedi, köpek ve elbette yılan yığını dahil olmak üzere geniş bir yelpazede üç boyutlu emoji modelleri üzerinde çalışıyor. Ayrıca Animojinin en güzel yanı ise, dışkı emojisini de kendi yüzünüze uygulayıp, arkadaşınıza gönderebileceksiniz. Son olarak Animoji özelliğinin, yüzünüzün taranmasına dayalı olarak çalıştığını da belirteyim.

Apple, AirPower Kablosuz Şarj Standını Duyurdu!

iPhone X Face ID (Yüz Tanıma) Nasıl Çalışıyor?

YORUMLAR