Apple, iPhone XR Üretimini Artırma Kararı Aldı

iPhone XR üretim

Ünlü teknoloji şirketi Apple, yakın zaman önce üç yeni iPhone modeli daha tanıtmıştı. Yeni tanıtılan modeller arasında daha ucuz olması sebebiyle iPhone XR bir adım öne çıkarken, şirket gösterilen ilgiden dolayı iPhone XR üretimini artırma kararı aldı.

iPhone XS ve iPhone XS Max’i tanıtımdan hemen sonra ön siparişe açan Apple, beklediğini bulamamıştı. iPhone XS satışları beklenenin altında kaldı haberimizde de gördüğünüz gibi yeni telefon almak isteyenler daha ucuz olan iPhone XR modelinin ön siparişinin açılmasını beklemeye başlamışlardı. XR’a olan ilgiyi gören ve ucuz modelin satışlarına yönelik oldukça iyimser olan Apple, üretimi artırdı.

Digitimes isimli internet sitesinin edindiği bilgilerle birlikte ortaya çıkan detaylarda, ekim ayının sonlarına doğru ön siparişe açılması beklenen telefonun beklenen daha iyi satacağına olan inancın yükselmesiyle üretimin hızlandırıldığı söylendi. İnternet sitesi, aralık ayının gelmesiyle Apple’ın üreticilere yaptığı siparişleri yükselteceği ve 2018’in son günlerinde toplam iPhone siparişlerinin yüzde 50 gibi büyük bir kısmının iPhone XR’dan oluşacağı ifade edildi.

OLED yerine LCD ekran kullanan ve üst seviye modellerden görece daha kötü özellikler içeren iPhone XR, 999 ve 1100 dolarlık diğer modellerin aksine 749 dolara satılacak. Merakla beklenen telefonların başında gelen XR’ın özellikleriyse hemen aşağıdaki gibi.

iPhone XR özellikleri

Ekran 6.1  inç, LCD 1792×828 piksel (326 ppi)
İşlemci Apple A12 Bionic
Arka Kamera 12 Megapiksel f/1.8 
Batarya (Pil) 2716mAh
Depolama 64, 128 ve 256 GB 
Güvenlik Face ID (Yeni nesil)
Bağlantı WiFi 802.11 ac, Bluetooth 5.0, NFC
Renk Beyaz, Siyah, Mavi, Kırmızı, Sarı ve Kırmızı
Yazılım iOS 12
Diğer IP 68, Haptic Touch