Apple, iPhone XS ve iPhone XS Max Modellerini Geri Çağırabilir

Apple Yeni iPhoneları Geri Çağırabilir

Apple'ın 12 Eylül'de tanıttığı yeni iPhone modelleri yüksek fiyatlarıyla dikkat çekmişti. Türkiye’de henüz resmi olarak satışları başlamayan modellerin fiyatları o kadar yüksek ki iPhone XS Max'in ülkemize geldiğinde 10 bin TL’yi aşan bir fiyata sahip olacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Yüsek fiyatlarından sonra yeni iPhone'lar şimdi de farklı bir konuyla gündeme geldi. Forbes dergisi, iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinde şarj olma sorunu olduğunu ve bu nedenle telefonların geri çağırılabileceğini yazdı.

Forbes dergisinde yayınlanan detaylara göre, yeni iPhone’lar eğer ekranları kapalı bir şekilde yani standby konumundayken şarja takılırsa, şarj aleti devreye girmiyor ve cihaz şarj olmuyor. Bazı kullanıcılar, telefonlarının şarj olmaya başlaması için ekrana dokunmak zorunda kaldıklarını söylerken, bazıları da şarj kablosunu çıkarıp tekrar takmak zorunda kaldıklarını söylüyor. Kullanıcıların bir kısmı da telefonlarının şarja takıldığında kilitlendiğini belirtiyor.

Popüler YouTube kanalı Unbox Therapy de takipçileriyle paylaştığı bir videoda bu sorunu gözler önüne serdi. Videoda denenen iPhone XS ve iPhone XS Max modellerinin şarj aletini görmediği ve şarj olmadığı görülüyor. Ayrıca videoda, bu sorunun birçok forumda paylaşıldığına da dikkat çekiliyor.

Kullanıcıların bazıları benzer sorunları daha önce eski iPhone modellerinde ve iPad’lerde de yaşadıklarını ve basit bir güncellemeyle bu sorunun çözülebileceğini söylüyor. Kullanıcıların bir kısmı ise sorunla ilgili olarak Apple’a başvurmayı düşündüğünü belirtiyor.

Forbes dergisi bu durumun, "iPhone XS ve XS Max'lerin toplatılmasını gerektirecek kadar temel bir sorun olduğunu" yazdı. Apple tarafından ise konuyla ilgili olarak şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapılmadı.