Apple İstanbul'a 2. Mağazasını Açıyor

Apple İstanbul'a 2. Mağazasını Açıyor

Teknolojinin dev ismi Apple geçtiğimiz aylarda Türkiye’de kendi ürünlerini satan resmi bir mağaza açmıştı. Mağaza açılışında Apple Store çalışanları çeşitli hediyeler dağıtmıştı ve yüzlerce kişi açılışa katılmıştı. Yılllarca Türk kullanıcılar tarafından merakla beklenen Apple Store’un 1. mağazası Zorlu Center’da hizmet veriyor.

Yeni aldığımız haberelere göre Apple yetkilileri yıllar önce tek bir mağaza açmaya yeltenmezken büyük ilgi gören Apple Store’ın mağazasının sayısını İstanbul’da ikiye çıkarmayı planlıyor. Şirket yeni mağaza için İstanbul’da çalışmalarına başlandı bile.

Apple’ın resmi başvuru belgelerinden öğrenildiği üzere 2. Apple Store Anadolu yakasında bulunan Akasya Alışveriş Merkezi içerine yapılacak. Bu alışveriş merkezinin günlük 70.000’e yakın maddi durumu iyi ziyaretçisi olduğu söyleniyor. Hangi tarihlerde çalışmalarının biteceği konusunda bir bilgi vermeyen Apple, alışveriş merkezinin neresinde olacağı konusunda da oldukça sessiz.

Bu haberden sonra Apple’ın Türkiye piyasasının önemini anladığını ve artık Türkiye için daha iyi çalışmalar yapacağını umuyoruz. Ayrıca sadece İstanbul’a bağlı kalmayıp diğer şehirlerimize de Apple Store açmalarını isteyelim.

Sizce Apple Türkiye’de 2. Mağazayı açmakla doğru karar mı verdi?

 Netflix, Evinde Tüm Gün TV İzleyecek Çalışanlar Arıyor

YORUMLAR