Apple Japonya'da iWatch Telif Haklarını Aldı

Apple Japonya'da iWatch Telif Haklarını Aldı

Hem Apple'ın hem de diğer donanım üreticilerinin son dönemlerdeki akıllı kol saati merakı oldukça aşikar. Cep telefonlarında yakalanan seviyenin gözlükler ve saatler gibi diğer donanımlarda da yakalanabilmesi için çalışmalar yapan şirketlerin arasında Samsung'dan tutun da Microsoft'a ve diğer daha amatör geliştiricilere kadar pek çok oluşum yer alıyor. Apple'ın iWatch adlı cihazına dair pek çok söylenti aylardır mevcuttu ancak bu konuda pek somut adımlar atıldığını görememiştik.

Bloomberg'in aktardığına göre Japonya'da iWatch telif haklarını alan Apple böylece bu konuda niyetini de açıkça ortaya koydu. Geçtiğimiz ay yine aynı telif hakkını Rusya'da alan şirketin Japonya'daki telif hakkına hali hazırda 3 Haziran'da başvurmuş olduğu da ortaya çıktı. Şubat ayında bir gazetede yer alan bilgiler Apple içerisindeki 100 ürün tasarımcısının akıllı saat tasarımı ve üretimi üzerinde çalıştığını belirtmişti.

Önümüzdeki seneye kadar herhangi bir Apple akıllı saat görmemiz büyük ihtimalle mümkün olmayacak ancak Samsung gibi diğer dev üreticilerin önüne geçebilmek için Apple'ın elini biraz çabuk tutması gerekiyor. Zira Sony'nin hali hazırda çeşitli akıllı saatleri zaten piyasada satışta ve Pebble gibi bağımsız üreticiler de bu konuda oldukça yol katettiler.

Samsung Galaxy Note 3'ün tanıtım tarihi ortaya çıktı

YORUMLAR