Apple Karanlıkta Parlayan Kablo Üretebilir

Apple Karanlıkta Parlayan Kablo Üretebilir

Telefonunuzu şarj etmek istediğinizde, telefonunuza takacağınız kabloyu bulmak için karanlık ortamlarda debelenmiş olabilirsiniz. Açıkçası bu durumun fazlasıyla sinir bozucu olduğunu tüm kullanıcılar bilir. Dünyanın sonu değil elbette, ancak zaman zaman rahatsız edici de diyebiliriz. Apple bu durumun farkında olmalı ki, karanlıkta parlayan kablolar için bir patent almış. 

Patently Apple tarafından ortaya çıkarılan bu patentte, Cupertino merkezli şirketin ışıklı kablolar fikrini geliştirdiği öne sürülüyor. Çalışmalarında ciddiler mi bilmiyoruz, kablo uçlarının parlamasını ve kolay fark edilebilmesini istiyor olabilirler. Kablolar karanlık ortamlarda bulunduğunda nereye taktığınızı görmenize yardımcı olsa da, kullanıcılara bazı bildirimler de sunabilirler. 

Örneğin, telefon şarj etme işlemi sırasında hala düşük pil seviyesinde olduğunu belirtmek için kırmızı renkte olabilir veya telefonun tamamen şarj olduğunu belirtmek için yeşil renkte de olabilir. Apple'ın bu durumu muhtemelen bir oyun haline getirme fikri var gibi görünüyor.

Bu tip bir kabloya ihtiyacımız var mı emin değilim, ancak Apple'ın bunu gerçekleştirme ihtimalinin olup olmadığını da söylemek zor. Bekleyip göreceğiz.

Apple Watch Akıllı Saatler Kalp Krizini Önceden Haber Verecek

Apple, 'iPhone 7 ile Nasıl Fotoğraf Çekilir?' Serisi Başlattı

YORUMLAR