Apple Kararından Caydı, Pazarlamada Geri Adım Atıyor

Apple Kararından Caydı, Pazarlamada Geri Adım Atıyor

Apple, pazarlama stratejisinde bir değişlik yapmış ve bunu Apple Watch satışları için uygulamaya koymuştu. Ancak gelen tepkiler üzerine dev şirket geri adım atıyor.

Apple'ın Ağzından, Apple Watch Pazarlama Faciası Özürü haberimiz Apple’ın pazarlama hatasını kabul ettiğini gösterir nitelikteydi. Bugün ise Apple’ın bu hatadan dönmek için aldığı yeni bir karar gündemde.

Apple Watch satışlarının ön sipariş şeklinde sadece çevrimiçi satışlarının devam edeceği ancak perakende olarak Apple Shop’larda da satılacağı müjdesi geldi. Bu müjdeninin arkasında Apple’ın perakende müdürü Angela Ahrendts var.

Ahrendts Apple’ın yaptığı Apple Watch pazarlama tekniğinin hatalı olduğunu, insanların Apple Shop’ların önünde izdiham yaratmalarının şirket için çok iyi bir viral reklam olduğunu açıkladı. Ahrendts açıklamasında, ‘Biz dükkanlarımızın önündeki kalabalığı seviyoruz, ürünlerimizin küresel etkisini son derece güzel vurguluyorlar. Ürünlerimizle ilgili beklentinin en önemli işareti bu insanlar’ dedi.

Apple bundan böyle kısa zaman içinde Apple Watch’ların perakende olarak Apple Shop’lardan satın alınmasını sağlayacak bir dizi operasyon yapacak. Bu kararla birlikte Apple Shop’arın önünde yine kalabalıklar oluşacağını belirten Ahrendts, ‘Bu durum ön sipariş verenleri korkutmasın, herkese yetecek kadar Apple Watch var. Ön sipariş verenler 24 Nisan’dan itibaren saatlerine kavuşacaklar, teslimatlarda bir sorun yaşanmayacak’ dedi. 

Merakımızı Giderecek Apple Watch Video Rehberleri Yayınlandı

Apple Watch Nedir, Ne Yapar, Ne Yapamaz?

İlk Apple Watch Oyunu: Letterpad

YORUMLAR