Apple Katlanabilir Ekran Üzerinde Çalışmaya Devam Ediyor

apple katlanabilir telefon

Samsung’un 2019 yılında katlanabilir ekranlı telefon piyasaya sürmesine kesin gözüyle bakılırken, en büyük rakibi Apple’ın katlanabilir telefonlara ilgisini kaybetmediği ortaya çıktı.

Teknoloji devleri katlanabilir ekranlar üzerinde uzun yıllardır çalışıyorlardı. 2014 yılından bu yana katlanabilir ekran geliştirdiği bilinen Samsung’un yanı sıra Huawei ve birkaç başka Çinli şirketin daha aynı denemeler yaptıkları gün yüzüne çıkmıştı. Son kullanıcıya ulaştırılabilir seviyeye gelen katlanabilir ekranlar konusunda geçtiğimiz aylarda peş peşe açıklamalar gelmiş ve en sonunda Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonunu çalışır halde sahnedeki yerini almıştı.

Tüm bunlar olup biterken sessizliğini korumaya devam eden Apple’ın konuya çok da uzak olmadığı gün yüzüne çıktı. Katlanabilir ekranlar üzerinde çalıştığı bilinen şirket, aldığı yeni patentle bunu bir kez daha göstermiş oldu. Patently Apple isimli internet sitesi, Apple'ın yaptığı en son katlanabilir ekran patentine ulaşarak, patentin detaylarını paylaştı.

Elde edilen patent başvurusunda katlanabilir ekrana dair bütün detaylar yer almazken, sadece bir konsept tasarıma yer verildi. Tasarımda telefonun öne ve arkaya doğru katlanabildiği görülürken, kullanılması planlanan sistemin diğer katlanabilir ekran teknolojilerinden farklı olduğu da gözlerden kaçmadı.

apple katlanabilir ekran