Apple, Kilit Ekranı Merkezli Yeni Bir Patent Hakkı Aldı

Apple’ın 2011 yılında başvurduğu ve Apple açısından olumlu bir şekilde sonuçlanan bir patent başvurusuna dair bilgiler yayınlandı. Söz konusu patent başvurusu iPhone’larda kilit ekranındayken çeşitli uygulama ve özelliklerin doğrudan kullanılabilmesini ka

Apple, Kilit Ekranı Merkezli Yeni Bir Patent Hakkı Aldı

Apple’ın 2011 yılında başvurduğu ve Apple açısından olumlu bir şekilde sonuçlanan bir patent başvurusuna dair bilgiler yayınlandı. Söz konusu patent başvurusu iPhone’larda kilit ekranındayken çeşitli uygulama ve özelliklerin doğrudan kullanılabilmesini kapsıyor.

Tam olarak 2011 yılının üçüncü çeyreğinde gerçekleştiği belirtilen bir patent başvuru Apple’a olumlu cevap verilerek sonlandırıldı. Patente ait eskiz çalışmalarına da yer verildi ve bu sayede bizler de söz konusu çözüme dair detaylı ilk izlenime sahip olabildik.

Taslak çalışmaların göz attığımızda iPhone kilit ekranındayken ana tuşa (home tuşu) basıldığında önceden tanımlanmış bazı uygulamalara hızlı bir şekilde ulaşma imkânının sağlandığını görüyoruz. Bu özelliğin hâlihazırda Android’in birçok cihazında yer aldığını da söylememiz gerekiyor. Dolayısıyla Apple’ın bu patent hakkını elde etmesinin yeni davalara vesile olup olmayacağı şimdiden merak konusu.

Bu özelliği iPhone’lara ne zaman aktarılacağı henüz bilinmiyor.

Microsoft da Google Glass ile rekabete giriyor

YORUMLAR