Apple Konferansı Açılışında Apple Watch Sağlık Kontrolü Yaparak Başladı

Apple Konferansı Açılışında Apple Watch Sağlık Kontrolü Yaparak Başladı

Apple 9.9.15 Konferansı Apple Watch’a getirilen yeniliklerle başladı. Apple Watch'un kişisel sağlık kontrolüne getirdiği bir yenilik alkış topladı.

Apple Watch için yeni geliştirilen nabız ölçer uygulamasının hamile kadınların bebeklerinin de nabzını ölçebiliyor olması oldukça etkileyici bir gelişme olarak değerlendirildi.

Apple Watch için geliştirilen yeni nabız ölçer kullanıcın kan basıncı, kalp atışlarının yanı sıra eğer bir bebek taşıyorsa onun da kalp atışlarını kontrol edilebilmesine olanak tanıyor. Daha sonra bu değerler bir araya getirilerek klinik değerlendirme için sağlık merkezlerine gönderilebiliyor. Değerlendirilen veriler hamile olan kullanıcıların bebeklerinin sağlık durumunun da kontrol edilebilmesini sağlıyor. Sağlık merkezleri uzak olan kullanıcılar için düşünülmüş bu yenilik alışıla gelmiş sağlık kontrollerinin çok yakın bir gelecekte tamamen uzaktan yapılabileceğinin prototipi gibi görünüyor.

Apple Watch yeni watchOS2 desteğini 16 Eylül'den itibaren vermeye başlayacak. Bu yeni yazılımla beraber GoPro kameraları da destekliyor olacak.  

Diğer taraftan Apple Watch Sports serisi için yenilenmiş saat kayışları son derece çağdaş çizgilerle Apple 9.9.15 konferansında küçük bir gövde gösteriş yaptılar. Yenilenen Apple Watch Sports kayışların Kasım ayına kadar satışa sunulması bekleniyor. Bunun Apple Watch'ların renklerive kayışlarında da çeşitlilik göze çarpıyor. Apple Watch ailesine Kasım ayından itibaren alüminyum Gold Rose Apple Watch'ta 340 ile 17 bin dolar arası fiyatla katılacağı da duyuruldu. Bu fiyatlandırma Apple Watch Sport, ve Gold Edition cihazlar için belirlenmiş. 

 Apple Watch Fotoğrafları

Apple Watch Tanıtım Videosu

YORUMLAR