Apple Kullanıcıları Günde 80 Kez iPhone'larının Ekranını Açıyor

Apple Kullanıcıları Günde 80 Kez iPhone'larının Ekranını Açıyor

Dünyanın en sevilen teknoloji markalarından birisi olan Apple, kullanıcılarının davranışlarını açıklayan bir istatistik paylaştı. Paylaşılan bu bilgiler, iPhone sahiplerinin telefonlarını nasıl kullandığına açıklık getiriliyor.

Apple'ın yaptığı bu analiz kullanıcılarının bağımlılık durumu ve güvenlik seviyelerini oldukça net bir şekilde ortaya koyuyor. iPhone kullanıcılarının yüzde 89'u parmak izi teknolojisini benimsemişken, kalan yüzde 11'lik dilim hala güvenlik konusunda ortada kalmış durumdalar. Parmak izi teknolojisini kullanmayan kısmın diğer şifreleme yöntemlerini kullanıp kullanmadıkları ise bilinmiyor. Yani bu küçük gibi gözüken kullanıcı kitlesi güvenlik konusunda tehlikede olabilir.

iPhone istatistiklerinde şaşırtan diğer bir kısımda telefona bakma oranı. Kullanıcılar günlük olarak yani 24 saatte 150 kez telefonlarını kontrol ediyorlar. Her kontrol sırasında ortalama olarak 80 kez güvenlik kilidi açılıyor ve telefon aktif olarak kullanılmaya başlanıyor. Kullanıcıların iPhone bağımlılığı oranı korkutucu olmasa da oldukça yüksek bir seviyede.

Apple'ın kullanıcı istatistiği açıklandıktan sonra güvenlik konusunda merak edilecek bir durum olmadığı fakat bağımlılık konusunda gerçekten de çalışmalar yapılması gerektiği söylendi. Bakalım ilerleyen günlerde Apple tarafında hangi gelişmeler yaşanacak.

Peki siz ne kadar telefona bağımlısınız?

Akıllı Telefona Bağımlı Olmamak İçin İzlenecek 5 Yol

iPhone 7'nin Bu Özelliklerini Duyduktan Sonra Android'i Bırakmayı Düşünebilirsiniz

YORUMLAR