Apple Kullanıcılarının Kişisel Gizliliğini Koruyacağına Ant İçti

Apple Kullanıcılarının Kişisel Gizliliğini Koruyacağına Ant İçti

Apple, Google ve Facebook gibi kullanıcılarının verilerini ticari çıkarları için kullanmayacağını ve asla kullanmayı aklına bile getirmediğini madde madde anlattı.

Apple, Facebook ve Google'ı Hem Saldırgan Hem de Ahlaksız İlan Etti haberimizde Apple CEO’su Tim Cook’un veri madenciliği ile ilgili düşüncelerini açıkça beyan etmişti. Bugün Apple WWDC 2015 Konferansında bu konu üzerinde özellikle hassas bir şekilde duruldu.

Facebook ve Google’ın yaptığı veri madenciliği işine girmeyeceklerini açık ve net bir şekilde ifade eden Apple Başkan Yardımcısı Craig Federighi, Apple kullanıcılarının sürekli anonim kalacağını üzerine basarak her cümlesinin başında ifade etti.

Craig Federighi kullanıcıların internet üzerindeki hiçbir üyeliğini Apple ID ile entegre edilmeyeceğini ve kullanıcının kontrolü dahilinde rastgele kimliklerle üyelikler yaratılacağını ifade etti. Bu yöntemle hiçbir Apple servisinin bir diğeriyle genel kimlik üzerinden bağlanmayacağını söyledi. Apple servislerinde kullanılan bilgilerin ve intenet alışkanlıklarının  üçüncü parti şirketlerle veya reklam verenlerle paylaşılmayacağını açıklayan Craig Federighi, kontrolün tamamen Apple kullanıcılarında olduğunu ifade ederek "Güvencede olduğunuzu bilmenin keyfini yaşayın" dedi. 

Apple, iOS 9'u Tanıttı!

YORUMLAR