Apple, Los Angeles’a 160 Bin Adet 'Yüz Kalkanı' Teslim Etti

Apple, coronavirüs ile mücadele kapsamında ürettiği 160 bin adet yüz kalkanını Los Angeles'a teslim etti.

Apple Tim Cook Yüz Kalkanı 1

Cuma günü Los Angeles limanından yapılan açıklamada, Apple tarafından tasarlanıp üretilen 160 bin adet yüz kalkanının (yüz siperliğinin), şirketin bağış programı kapsamında kendilerine teslim edildiği duyuruldu.

Apple'dan 'Yüz Kalkanı' Desteği

COVID-19 ile mücadele eden organizasyonlara yardım etme çabalarının bir parçası olarak Nisan ayında Apple, şirket genelinde yeni bir program başlatarak, coronavirüs ile en ön saflarda mücadele eden sağlık personelleri için yüz kalkanları tasarlamaya ve üretmeye başlamıştı.

Apple Tim Cook Yüz Kalkanı 2

Bu program kapsamında üretilen 160 bin adet yüz kalkanı, kişisel koruyucu ekipman tedariği yaparak bunları ihtiyaç duyan kurumlara ileten Logistics Victory Los Angeles’a teslim edildi. Los Angeles Limanı baş yöneticisi Gene Seroka, "Los Angeles, COVID-19 salgınıyla ön cephede mücadelede eden sağlık çalışanları için kritik öneme sahip yüz kalkanlarını cömert bir şekilde bağışladığı için Apple’a teşekkür ediyor." diye konuştu.

Apple Nisan ayının ikinci haftasının sonuna kadar en az bir milyon adet maske sevkiyatı yapma planı çerçevesinde, ilk olarak yüz kalkanlarını Nisan ayının başlarında Santa Clara Vadisi'ndeki hastanelere dağıtmaya başlamıştı.

Tim Cook'tan 'Yüz Kalkanı' Paylaşımı

5 Nisan’da Twitter’da bir video paylaşan Apple CEO’su Tim Cook da, “Bunlar düz şekilde paketlenebiliyor ve her kutuda 100 adet bulunuyor. Her bir yüz kalkanı 2 dakikadan kısa sürede üretildi ve tamamen ayarlanabilir bir yapıya sahip. Bunları, malzemeleri tedarik ettikten sonra ABD ve Çin’de üretiyoruz.” ifadelerini kullanmıştı.

Apple Face Shields adlı bu yüz kalkanları, sağlık çalışanları için montaj, kullanım ve temizlik talimatlarını içeren özel bir destek sayfasına da sahip.

YORUMLAR