Apple Mac Mini Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple Mac Mini Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Apple'ın 16 Ekim 2014 Lansman çalışmasına sakladığı son sürpriz olan Mac Mini de uzun zamandır revizyon bekleyen bir üründü. 2013 yılının başında çıkan bir önceki ürün için bu etkinlikte yer alması beklenmiyordu, ancak Tim Cook herkesi şaşırtıp saatleri biraz ileriye aldı. Bununla birlikte fiyatları da düşürmek isteyen Apple, Mac Mini modelini 499 dolarlık başlangıç fiyatıyla sunuyor. Bir önceki Mac Mini cihazlarının en hesaplı fiyatı 599 dolar olduğu hesaba katılırsa 100 dolarlık bir düşüş söz konusu.

Yeni Mac Mini daha hızlı bir işlemciyle güncellenerek dördüncü jenerasyon Intel Core işlemcilere terfi etti. Intel Iris Haswell işlemci ve entegre grafik kartı HD Graphics 5000'e sahip olan model bağlantı seçenekleri olarak iki Thunderbolt girişi ve 802.11 ac Wi-Fi kullanıyor. En ekonomik Apple bilgisayarı olarak dikkat çeken Mac Mini, neredeyse 2 yıldır güncellenmiyordu.

Apple'ın düşük bütçeli kullanıcılarına hitaben sunduğu bu ürün ile yeni bir kült yarattığından da bahsetmek mümkün. Apple'ın lansman gününde tanıtılan ürünlerin arasında yer alan Mac Mini büyük bir beğeni topladı. Ne var ki, ürünü satın alanların ayrıca ekran, klavye ve mouse alması gerekiyor. Mac Mini serisinin en pahalı modelini tercih edecek olanlar cihazı OS X sunucusu olarak da kullanma şansına sahipler. Yeni iMac'ten sonra takdim edilen Mac Mini de diğer masaüstü modelleri gibi görsel anlamda değişmedi. Bununla birlikte daha yüksek çözünürlük desteği ihmal edilmemiş.

Apple kitlesi daha ince bir model ve Intel Core M işlemcili bir model bekliyordu ancak 19 Ekim 2014 lansmanında bu konu hakkında herhangi bir bilgi verilmedi. Yeni Mac Mini lansman günü ile birlikte resmi olarak 499 dolara satışa sunuldu.

Apple iMac 27 İnç Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

iPad Air 2 Özellikleri, Fiyatı ve Çıkış Tarihi

YORUMLAR