Apple MacBook Ekranlarında Oluşan Problemi Sonunda Düzeltmeye Karar Verdi

Apple MacBook Ekranlarında Oluşan Problemi Sonunda Düzeltmeye Karar Verdi

MacBook kullanıcıları Temmuz ayında Apple forumlarında ilginç bir ekran sorununu dile getirmiş, ancak Apple’dan bekledikleri ilgiyi görmemişlerdi. Şimdi Apple MAcBook'larda oluşan bu sıkıntıyı düzeltmeye karar verdi.

Tamİndir sayfalarında Temmuz ayında MacBook Kullanıcılarına Bulaşan Garip Bir Ekran Sorunu Türedi haberi paylaşmıştık. Bu haberde MacBook ekranların bir kısmında başlayan ve görüntüyü engelleyen lekelerin, zaman içinde büyüyerek tüm ekranı kaplayabildiğini anlatmıştık. Lekelerin neden çıktığı hakkında hiçbir fikir ileri sürülemiyor, ayrıca lekeler her kullanıcıda farklı bir biçimde ve ekranın değişik bölgelerinde baş gösterebiliyorlardı. Apple gelen şikayetlerin ciddi bir şekilde büyümesi üzerine orunu çözmek için kullanıcılarına yardım elini uzattı.

Retina ekran kullanan ve bu sorunu yaşayan MacBook kullanıcıları artık Apple servislerinde sıkıntılarını giderebilecekler. Apple cihazlardan alınacak servis bedellerinin ise kullanıcılara makul bir oranda yansıtılacağını açıkladı. Bu sorunu yaşayıp servis ücreti ödemiş olanlarda belli bir oranda bu ücreti geri alabilecekler. Apple 1 senelik Apple MacBook Retina ekran cihazlara da 2016 Ekim ayına kadar ücretsiz servis hizmeti de verecek.

Geçmişten GünümüzeMacBook Modelleri

Microsoft Surface Book ve Apple MacBook Karşılaştırması

YORUMLAR