Apple Maps Kendine Yeni Bir Rakip Seçti: Google Street View

Apple Maps Kendine Yeni Bir Rakip Seçti: Google Street View

 Apple harita uygulaması Maps’a, Google Street View benzeri bir özellik eklemeye hazırlanıyor. Bunun için yeni arabalar aldı, onları cihazlarla donattı ve sokaklara saldı.

Apple yaptığı resmi bir açıklamayla bugünden itibaren yeni araçlarının sokakları arşınlayacağını bildirdi. Apple Maps’ı daha geliştireceğini açıklayan Apple sözcüleri, arabaların sokak, sokak dolaşarak önemli şehirlerin görüntülerini derlemeye başladığını da kaydettiler. Apple Maps araçları, ABD ve İngiltere de önemli şehirlerde sokak taramaları yapacak ve Haziran'ın 15’inden 30’una kadar veri toplayacaklar. Derlenen ve işlenen veriler eş zamanlı olarak Apple Maps’a yüklenecek. Apple Maps’ın sokak görüntüsü uygulaması ilk olarak Boston, Chicago, Atlanta, Los Angeles, New York, London ve Dublin sokaklarını kapsıyor. Ancak uygulama hızla geliştirilecek ve her ay önemli şehirlerin sokakları taranarak, Apple Maps güncellenmeye devam edecek.

Google Street View benzeri bu uygulama şimdilik bünyesinde çok farlılıklar barındırmıyor. Ancak zaman içinde iOS 9 ile gelecek olan transit ve toplu taşıma uygulamalarıyla birleştirileceği konuşuluyor. 

Apple Maps'in Sonunu Nokia Mı Getirecek?

YORUMLAR